Płaca osób na państwowych stanowiskach

Płaca osób na państwowych stanowiskach

Kwotę zarobku pracowników strefy pieniężnej Polski określa się na podstawie innych zasad, niż w kwestii standardowych porozumień o prace w indywidualnych zakładach pracy.

Opisane wypłaty podlegają pod określone układy zbiorowe. Jeśli danych stowarzyszeń członkowskich nie ma, wartość otrzymywanych świadczeń ustala zgodnie z daną sytuacją minister do spraw finansów.

Rekomendacja Ministerstwa Finansów w kwestii wynagrodzeń budżetowych określa:

– poziom wypłaty minimalnej,

– kwoty innych elementów będących częścią wypłaty. Standardowo wartość dodatku nie może określać więcej niż 20% podstawy wynagrodzenia i dotyczy szczególnych warunków koniecznych do wykonania obowiązków,

– kwot innych świadczeń, które są przelewane na bazie długości pracy lub wybitnych osiągnięć. W skład tych dodatków wchodzą typowe w kraju nagrody jubileuszowe i rocznicowe kierowane pracowników instytucji krajowych.

Badania potwierdzają, iż wynagrodzenia pracobiorców w jednostkach państwowych są o wiele wyższe, niż pracowników zatrudnionych w prywatnych miejscach pracy.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 0 Comments

Wynagrodzenie dla pracownika pracującego na dwóch stanowiskach pracy

Każdy, kto pracował w korporacji lub większej firmie wie, że prócz obowiązków wynikających z umowy o pracę (lub innej) musiał spełniać dodatkowe zadania, lecz nie dostawał za to bonusowego wynagrodzenia.

Zarobki 0 Comments

Praca w Portugalii – wynagrodzenie

Wyjazd do pracy w Portugalii powinien być poprzedzony dokładnym przemyśleniem na jakie wynagrodzenie możemy liczyć i czy taki wyjazd się nam opłaca. W Portugalii wartość minimalnego wynagrodzenia jest ustalona przez

Zarobki 5 komentarzy

Porozmawiajmy o podwyżce

Ilu z nas chciałoby, szczególnie obecnie, usłyszeć od swojego pracodawcy informację o przyznanej podwyżce? Jak wynika z Raportu Pracuj.pl „Podwyżka bez tabu” – aż 75% pracowników oczekuje, że to szef

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply