Jak kłamcy kuszą propozycjami w sieci?

Jak kłamcy kuszą propozycjami w sieci?

Internet to nieskończone źródło wiadomości, miejsce przechowywania dokumentów z praktycznie każdej branży oraz sposób na porozumienia oraz przesyłanie wiadomości. Nie w każdym przypadku jednak sieć pokazuje swoje dobre oblicze. Czasami może być wykorzystywana przez niepowołane osoby, które chcą szybko zyskać na nieświadomych internautach. Jak uchronić się przed internetowymi kłamcami?

Stali użytkownicy sieci, którzy orientują się, jakie zagrania rządzą w tym świecie, mogą wskazać najczęściej powielane kłamstwa oraz ogłoszenia. Przede wszystkim chodzi o informację o wygranej. Zwykle wiąże się z okrągłymi działaniami na stronie lub losowaniem systemu. Powiadomienie systemowe krzyczy, że na konto przekazana zostanie duża suma, trzeba tylko kliknąć.

Konsekwencją kliknięcia jest obowiązek podania swoich danych osobowych (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer dokumentu tożsamości, numer konta bankowego). Jest to wstęp do działania dla hakerów, którzy wcielają się w osobę ,,szczęśliwego zwycięzcę” i czyszczą z środków (wkradają się na konto).

Innym przykładem może być bombardowanie reklamami o interesujących i dobrych} inwestycjach, korzystnych ofertach banku, małym oprocentowaniu oraz małych odsetkach. Zwykle propozycje są nie do odrzucenia i zdają się być jedyną w swoim gatunku i atrakcyjną okazją. Efektem jest lokowanie pieniędzy w niepewne biznesy i zwykle ogromne straty.

Dość często na poczcie elektronicznej można znaleźć mejle od nieznanych nadawców, którzy oferują zatrudnienie, mają interesujące propozycje, błagają o pomoc dla chorego dziecka, informują o wyprzedażach. Osoby, które zajmują się dolą innych zwykle angażują się w działania charytatywne i pomagają pokrzywdzonym przez los. Najczęściej jednak fundusze trafiają na osobiste konto i nie mają nic wspólnego z pomocą niepełnosprawnym.

Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Cyfryzacja samorządów na słabym poziomie

Samorząd gminny, powiatowy i wojewódzki zarządza danymi wrażliwymi co najmniej 24 mln podatników i obraca setkami miliardów złotych. Te liczby powodują, że inwestycje w cyberbezpieczeństwo są koniecznością, ale na razie głównie na papierze.

Wiadomości 1Comments

Którą lokatę powinien wybrać klient indywidualny?

W dzisiejszych czasach problemy finansowe nie są niczym nadzwyczajnym. Dotykają w zasadzie wszystkich obywateli, w różnych okolicznościach i z różnych powodów. W konsekwencji trzeba szukać skutecznych sposób na załatanie dziury

Wiadomości 0 Comments

Od 1 lipca duże firmy muszą udostępniać do kontroli fiskusa Jednolity Plik Kontrolny

1 lipca będzie istotną datą dla polskiego systemu podatkowego. Od tego dnia duże podmioty gospodarcze będą miały obowiązek przekazywania, na żądanie organów podatkowych, najważniejszych ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych w formie Jednolitego Pliku

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply