Jak kłamcy kuszą propozycjami w sieci?

Jak kłamcy kuszą propozycjami w sieci?

Internet to nieskończone źródło wiadomości, miejsce przechowywania dokumentów z praktycznie każdej branży oraz sposób na porozumienia oraz przesyłanie wiadomości. Nie w każdym przypadku jednak sieć pokazuje swoje dobre oblicze. Czasami może być wykorzystywana przez niepowołane osoby, które chcą szybko zyskać na nieświadomych internautach. Jak uchronić się przed internetowymi kłamcami?

Stali użytkownicy sieci, którzy orientują się, jakie zagrania rządzą w tym świecie, mogą wskazać najczęściej powielane kłamstwa oraz ogłoszenia. Przede wszystkim chodzi o informację o wygranej. Zwykle wiąże się z okrągłymi działaniami na stronie lub losowaniem systemu. Powiadomienie systemowe krzyczy, że na konto przekazana zostanie duża suma, trzeba tylko kliknąć.

Konsekwencją kliknięcia jest obowiązek podania swoich danych osobowych (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer dokumentu tożsamości, numer konta bankowego). Jest to wstęp do działania dla hakerów, którzy wcielają się w osobę ,,szczęśliwego zwycięzcę” i czyszczą z środków (wkradają się na konto).

Innym przykładem może być bombardowanie reklamami o interesujących i dobrych} inwestycjach, korzystnych ofertach banku, małym oprocentowaniu oraz małych odsetkach. Zwykle propozycje są nie do odrzucenia i zdają się być jedyną w swoim gatunku i atrakcyjną okazją. Efektem jest lokowanie pieniędzy w niepewne biznesy i zwykle ogromne straty.

Dość często na poczcie elektronicznej można znaleźć mejle od nieznanych nadawców, którzy oferują zatrudnienie, mają interesujące propozycje, błagają o pomoc dla chorego dziecka, informują o wyprzedażach. Osoby, które zajmują się dolą innych zwykle angażują się w działania charytatywne i pomagają pokrzywdzonym przez los. Najczęściej jednak fundusze trafiają na osobiste konto i nie mają nic wspólnego z pomocą niepełnosprawnym.

Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Czym jest klauzula arbitrażowa?

Aktywni właściciele poszukują wspólników i próbują rozpocząć wieloletnią współpracę. Z tego powodu mają okazję otrzymywać stabilne przychody i rzetelnego wspólnika. Nie zawsze jednak kontakty są zdrowe i zdarzają się spory.

Wiadomości 0 Comments

Działalność gospodarczą można już zarejestrować przez telefon

Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć, składając podpis przez internet lub w urzędzie gminy. Pod

Wiadomości 0 Comments

Opóźnia się uchwalenie ustawy o rencie dożywotniej

Po dwóch konferencjach uzgodnieniowych i zakończonych konsultacjach społecznych, projekt ustawy o dożywotnim świadczeniu pieniężnym, podobnie jak ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym, miał trafić do prac parlamentarnych. Rekomendowane wdrożenie obu regulacji

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply