Czym będą internetowe zwolnienia lekarskie?

Czym będą internetowe zwolnienia lekarskie?

W imię postępu technologicznego lekarze i pracownicy chcą korzystać z mobilnych sposobów przekazywania informacji do pracodawców o zdrowotnym samopoczuciu. Dotyczy to przede wszystkim pomysłu elektronicznego kreowania i przesyłania e- zwolnień.

Obecnie za zwolnienie lekarskie uznaje się wniosek wystawiony na odpowiednim modelu papierowym, charakteryzującym kondycję zdrowia pacjenta i występujące powody jego niezdolności do pracy. W 2013 roku owy tytuł mają otrzymać pliki elektroniczne spełniające taką samą misję co ich papierowe odpowiedniki.

Ponieważ lekarze operują danymi o pacjencie, jego historią zdrowotną jak i katalogiem składek, mogą uzyskać dane kontaktowe pracodawcy, więc mogliby przekazywać zwolnienia lekarskie w trakcie wizyty chorego. To było by ważnym uproszczeniem dla chorego pracobiorcy. Ponadto możliwe miałoby być wydrukowanie kopii oświadczenia z potwierdzeniem i podpisem lekarza.

Jeśli użytkowanie z Internetu jest niewykonalne, mówiąc na przykład o wizycie w domu chorego, możliwe było by wystawienie papierowej wersji dokumentu. Wprowadzenie nowych dróg nie miałoby zabronić użytkowania znanych metod.

Ponieważ krajowe procesy lekarskie są skomplikowane i czasochłonne zarówno dla pacjentów jak i leczących, wszelkie działania mające na celu redukcje sytuacji są z niecierpliwością oczekiwane. Jedyną barierą, która spowalnia rozwój takich metod jest zagwarantowanie bezpieczeństwa informacji przekazywanych drogą internetową.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

You might also like

Zasiłki 0 Comments

Kwoty zasiłku rehabilitacyjnego

Zasiłek rehabilitacyjny jest przyznawany w momencie, gdy pacjent po wypłatach z funduszu chorobowego, nadal wykazuje oznaki choroby i złego stanu zdrowia. Może być wypłacany na rzecz chorego do jednego roku.

Zasiłki 1Comments

Dla kogo zasiłki wyrównawcze?

W Polsce funkcjonuje wiele świadczeń na rzecz obywateli. Każdy wydawany jest pod warunkiem spełnienia konkretnych warunków określonych w ustawie. Jak jest w przypadku zasiłku wyrównawczego? Komu się należy i jak

Zasiłki 0 Comments

Zmiany w przyznawanych świadczeniach opiekuńczych

Od 1 lipca 2013 roku zmieniły się zasady uzyskiwania prawa do świadczeń opiekuńczych. Zgodnie z nowelizacją ustawy aktualnie świadczenie pielęgnacyjne wynosi 620 zł, Osoby, które otrzymywały do tej pory świadczenie

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply