Uniwersytet Trzeciego Wieku – alternatywa dla seniora

Uniwersytet Trzeciego Wieku – alternatywa dla seniora

Odejście na emeryturę to czas na wyciszenie aktywności zawodowej, odpoczynek, zasłużone wolne. Jednak wielu seniorów nie może się pogodzić z taką sytuacją. Kiedyś wychodzili codziennie do pracy, dziś się nudzą i nie mają żadnych zajęć. Z pomocą przychodzi Uniwersytet Trzeciego Wieku, który jest dużym ukłonem w stronę emerytów.

Przede wszystkim daje szansę na wyjście do ludzi, spotkanie się z osobami w posobnym wieku, robienie wspólnie ciekawych rzeczy, uprawianie różnych sportów, wychodzenie do kina, teatru, na koncerty czy spotkania edukacyjne.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób z natury ciekawych świata, którzy nie lubią monotonii i samotności. Uniwersytet pozwala zapomnieć o życiu codziennym, umożliwia nawiązanie kontaktu z rówieśnikami oraz nabycie nowych, przydatnych umiejętności. Cieszy się popularnością szczególnie dlatego, że razem można zdziałać więcej.

Poza tym ciągły kontakt, relacje towarzyskie, przyjaźnie i znajomości poprawiają samoocenę i ogólne samopoczucie. Można spotkać naprawdę ciekawych ludzi, którzy dzielą się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi. Dodatkowo seniorzy czują się potrzebni i zauważani przez społeczeństwo, mogą organizować ciekawe akcje i kampanie społeczne, realizować swoje marzenia.

Uniwersytet Trzeciego Wieku robi bardzo wiele dla osób starszych, które często są pomijane. Spotkania pozwalają na wyjście z domu i aktywne uczestnictwo w życiu społecznym miasta.

 

Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

You might also like

Prawa seniora 0 Comments

Kto ma prawo do renty rodzinnej?

O rencie rodzinnej można mówić wtedy, gdy umrze jeden z członków rodziny. Oprócz tego w chwili zgonu posiadał emeryturę, rentę lub inne świadczenie wypłacane jako podstawa utrzymania lub wynagrodzenia. Jeśli

Wiadomości 1Comments

Kto nie musi płacić za lekarstwa?

Prawo polskie daje możliwość otrzymywania bezpłatnych lekarstw, ale dopiero po spełnieniu kilku istotnych warunków. Przede wszystkim należy posiadać receptę i odpowiednie oświadczenie o możliwości odbioru leków bez zapłaty. Kto nie

Prawa seniora 1Comments

Gdy lekarz wysyła do sanatorium

Wyjazd do sanatorium to dla starszych osób jedyna możliwość na skuteczne leczenie i wyjazd do innego miasta. Aby jednak do tego doszło to lekarz musi wnioskować o skierowanie pacjenta z

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply