Nowe możliwości dla młodych bezrobotnych

Nowe możliwości dla młodych bezrobotnych

W ramach kampanii „ Twoja kariera – Twój wybór” młode osoby bezrobotne w kraju mają stać się bardziej samodzielne i otwarte w sektorze pracy. Możliwość dotyczy osób, które nie mają jeszcze 30 lat.

Priorytetową misją działań w ramach owej aktywizacji jest wspieranie przede wszystkim absolwentów uniwersytetów w znalezieniu pracy. Program przewiduje między innymi:

– aktualizację formy pomocy w Urzędach Pracy do personalnych oczekiwań bezrobotnych,

– badanie nowych rozwiązań aktywizacji,

– zastosowanie pakietu kursów zwiększających doświadczenie młodych Polaków,

– budowanie współpracy z innymi instytucjami państwowymi,

– przekazywanie informacji o aktualnych praktykach i stażach zawodowych.

Wszystkie wyżej opisane kroki mają na celu ukazanie pracownikom urzędów krajowych rozwiązań, które pozwolą na zidentyfikowanie potrzeb młodych bezrobotnych i utworzenie miejsc pracy odpowiadających im oczekiwaniom.

W opisywanej kampanii mogą wziąć udział osoby młode i zarejestrowane w zamiejscowych Urzędach Pracy jako bezrobotne. Suma miejsc jest określona ze względu na budżet państwa. Podczas szkoleń osoby regularnie uczestniczące mogą dostawać wynagrodzenia i bony okolicznościowe.

Wysoki stopień bezrobocia w kraju to poważny problem. Wszystkie akcje reklamujące szkolenia i pomoc w odnalezieniu pracy spotykają się z dużym zainteresowaniu wśród Polaków. Dlatego też, aby wziąć udział w takich działaniach, należy w najbliższych dniach zgłosić się do zamiejscowych Urzędów Pracy.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

You might also like

Bezrobotny 0 Comments

Dotacje dla bezrobotnych

Urzędy Pracy oferują dofinansowania dla nowych firm zakładanych przez osoby bezrobotne. Jest to pewien sposób na zmniejszanie poziomu bezrobocia w Polsce i utworzenie nowych miejsc pracy. Konieczne w staraniu się

Bezrobotny 0 Comments

Bezrobocie na koniec roku będzie jednocyfrowe. W niektórych zawodach brakuje rąk do pracy

Według Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej bezrobocie w marcu spadło do 10 proc. To najniższy odczyt za trzeci miesiąc roku od 1991 r., gdy wyniosło 7,1 proc. Eksperci uważają, że jeżeli

Bezrobotny 2 komentarze

Aż 1,2 mln Polaków zdecydowanych na emigrację zarobkową

Z najnowszego raportu Work Service „Migracje zarobkowe Polaków” wynika, że odsetek osób rozważających emigrację zarobkową utrzymuje się na stałym wysokim poziomie. Co piąty Polak, aktywny bądź potencjalny uczestnik rynku pracy,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply