Na co skarżą się konsumenci?

Na co skarżą się konsumenci?

Konsumenci w kraju, ale także w Europie, są chronieni całym mnóstwem praw i ustawowych przepisów. Mogą ubiegać się o reklamowanie i oskarżenie jeśli sprzedający w bezwzględny sposób omija unijne ustalenia. Dzięki ustalonym wytycznym klienci mogą czuć się bezpieczniej i mieć mniej powodów do stresu. Aczkolwiek nie zawsze świadczone usługi są w zgodzie z wyobrażeniami kupujących. W związku z tym na co konsumenci skarżą się nagminnie?

Konsumenci najwięcej zastrzeżeń mają do transakcji, który przebiega za pośrednictwem internetu (tzw. transakcje na odległość). Jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Głównie chodzi o niezgodność towaru z opisem, brak kontaktu ze sprzedającym oraz oferowanie podrabianych rzeczy jako oryginalnych.

W Polsce ponad {połowa|50%) wszystkich klientów nie darzy zaufaniem internetowych sklepów i wybiera tradycyjne sposoby nabywania towarów. Mimo atrakcyjnej ceny i szerokiego wyboru boją się ryzykować i chodzą do sklepów miejscowych.

Rozrywka i turystyka to kolejne dziedziny, w których konsumenci czują się niepewnie i często mają wątpliwości czy oferowane usługi zostały wyprodukowane na adekwatnym poziomie. Biura podróży reklamują ekskluzywne warunki wycieczek, ale nie zawsze ma to swoje odniesienie w rzeczywistości. Natomiast literatura, płyty (filmy i muzyka) równie często są podstawą do reklamacji oraz rozczarowania konsumentów.

Najmniej uwag odnosi się do branży ubezpieczeniowej, finansowej oraz odzieżowej. Oczywiście bywają takie zgłoszenia, jednak są to pojedyncze przypadki. Ich ilość nie przekracza 10% wszystkich zarejestrowanych zgłoszeń.

 

Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

You might also like

Reklamacje 0 Comments

Czy można reklamować transakcje bankowe?

Praktycznie każda osoba pracująca, ale nie tylko, ma styczność z usługami bankowymi. Są to różne czynności, np. zwykłe przelewy, kredyty, lokaty, wpłaty lub wypłaty. Zwykle wszystko przebiega sprawnie i jest

Reklamacje 1Comments

Kiedy przysługują produkty zastępcze?

Produkt zastępczy, jak sama nazwa wskazuje, powinien zastępować rzecz oddaną do reklamacji. W niektórych przypadkach sprzedawca ma obowiązek wydać takie urządzenie. W jakich sytuacjach produkt zastępczy to obowiązek? Warunkiem otrzymania

Reklamacje 9 komentarzy

Reklamacja usług czyszczących

Korzystając z pralni często zdarza się, że usługodawca nie wykona swoich obowiązków prawidłowo. Powierzone rzeczy nie są oczyszczone, a ponadto występują inne, nowe plamy. Gdy pojawi się taka sytuacja mamy

2 komentarze

  1. azor
    10 sierpnia, 14:15 Reply
    Konsumenci najwięcej zastrzeżeń mają do transakcji, który przebiega za pośrednictwem internetu. Często bowiem jest niezgodność przedmiotu z opisem.
  2. bobo
    20 grudnia, 12:22 Reply
    Konsumenci skarżą się na wszystko niestety. Nawet na najmniejszą głupotę.

Leave a Reply