Jakie wypłaty otrzymują architekci?

Jakie wypłaty otrzymują architekci?

Posada architekta wymaga wyższego wykształcenia (przynajmniej studia magisterskie) oraz kilku lat stażu. Jest to zawód trudny, bardzo odpowiedzialny, ale również interesujący pod względem materialnym. Jak kształtują się zarobki architekta w kraju? Czy można liczyć na godziwe wynagrodzenie po takim kierunku studiów?

Architektura to rozwiązaniem dla osób z umysłem ścisłym i umiejętności widzenia przestrzennego, które świetnie radzą sobie z rysunkiem technicznym oraz tematami z zakresu matematyki i fizyki. Dodatkowo posiadają predyspozycje do wykonywania skomplikowanych zleceń oraz potrafią narzucać sobie właściwy rytm pracy.

Początkujący architekt (lub jeszcze dorabiający student ostatniego roku) nie może liczyć na wygórowane pensje. Najważniejsze jest jednak to, że zdecydowanie przewyższa najniższą krajową i od początku można otrzymać konkretne zadania projektowe do wykonania.

Wraz z pozyskiwaniem doświadczenia, praktyki oraz nowych umiejętności i kwalifikacji rośnie wartość i renoma architekta. Najczęściej wykonawcy takiego zawodu zakładają własne firmy, gdzie wykonują zamówienia (np. tylko projekty domów lub ogrodów). Wtedy średnia płaca zdecydowanie rośnie i waha się w granicach 10-15 tys. zł w skali miesiąca. Są to duże pieniądze i na pewno stanowią rekompensatę za wszystkie lata edukacji i wkraczania w świat samodzielnego realizowania celów.

Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 0 Comments

Ile wynosi wynagrodzenie urlopowe w Polsce?

Pracownik pracujący na podstawie umowy o prace ma prawo odpłatnego wypoczynku w ciągu roku. Wartość wynagrodzenia urlopowego na podstawie Kodeksu Pracy powinno stanowić równowartość pieniężna równą standardowej comiesięcznej wypłacie. Bez

Zarobki 0 Comments

Płaca osób na państwowych stanowiskach

Kwotę zarobku pracowników strefy pieniężnej Polski określa się na podstawie innych zasad, niż w kwestii standardowych porozumień o prace w indywidualnych zakładach pracy. Opisane wypłaty podlegają pod określone układy zbiorowe.

Zarobki 2 komentarze

Finansiści dobrze opłacani przez pracodawców

Jak pokazują dane serwisu zarobki.pracuj.pl, w 2014 roku doradca korporacyjny ds. średnich i dużych przedsiębiorstw zarobił przeciętnie 7 664 złotych netto. Wpływ na zarobki finansistów, przekraczające średnią krajową, ma wiele

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply