Kto może odebrać naszą wypłatę?

Kto może odebrać naszą wypłatę?

Pracodawcy są zobowiązani przekazać na rzecz pracobiorcy wynagrodzenie za zrobioną przez niego pracę w ramach poprzedniego okresu rozliczeniowego. Forma samej transakcji przekazania zależy od ustaleń obu stron.

Biznesmen może przelać środki z tytułu wynagrodzenia wybierając jedną z poniższym metod, a dokładnie:

– personalnie, przy użyciu banknotów do rąk pracobiorcy,

– wpłata na konto bankowe, w tym przypadku w treści umowy widnieje numer konta, na które środki powinny wpływać w ustalonym czasie,

– przekazanie pieniędzy osobie upoważnionej przez faktycznego odbiorcę, dotyczy to głównie odbioru gotówki przez partnerów i najbliższych w sytuacji, gdy sam zainteresowany nie może tego zrobić.

W kwestii przekazania środków gotówkowych partnerowi może mieć zastosowanie nakaz sądu. Charakteryzuje on moment, gdzie pracownik nie chce utrzymywać rodziny dobrowolnie, a gotówkę przeznacza na własne przyjemności.

Bez względu na typ transakcji, wynagrodzenie powinno znaleźć się w posiadaniu podwładnego najpóźniej w dniu określonym w porozumieniu o pracę. Zawsze istnieje możliwość aktualizacji sposobu przekazu na prośbę pracodawcy bądź pracownika, jednakże obie strony musza się na to zgodzić.

Warto zwrócić uwagę, że dziś największą popularnością w tej dziedzinie cieszą się przelewy bankowe. W ubiegłych okresach były to banknoty.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 0 Comments

Płaca osób na państwowych stanowiskach

Kwotę zarobku pracowników strefy pieniężnej Polski określa się na podstawie innych zasad, niż w kwestii standardowych porozumień o prace w indywidualnych zakładach pracy. Opisane wypłaty podlegają pod określone układy zbiorowe.

Zarobki 3 komentarze

Wszystko o dodatku zmianowym

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest wypłacanie pracownikom pensji oraz dodatków związanych z pełnieniem przydzielonych funkcji. W przypadku podjęcia nadliczbowych zobowiązań można liczyć na wyższą wypłatę. Wśród wielu dostępnych premii wyróżnić można

Zarobki 0 Comments

Jak oblicza się wysokość wynagrodzenia urlopowego?

Osoba świadcząca pracę w ramach umowy o pracę ma prawo do urlopu wypoczynkowego, w trakcie którego pobiera pełne wynagrodzenie. Oznacza to, że wykorzystując dni urlopu otrzymuje wynagrodzenie w takiej samej

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply