Jakie cechy powinien mieć idealny przedstawiciel handlowy?

Jakie cechy powinien mieć idealny przedstawiciel handlowy?

Od dawna wiadomo, że zawód przedstawiciela handlowego jest trudny, ale tym samym może dawać wiele radości. Niestety nie każdy posiada właściwe przygotowanie do tej posady. Kto może zostać przedstawicielem handlowym i z sukcesami spełniać się zawodowo?

Fundamentem działania każdego handlowca jest kontakt z klientami, którzy nie raz pozostawiają nieprzyjemne wrażenie. W związku z tym cierpliwość i komunikatywność są bardzo istotne. Oprócz tego pewność siebie, poczucie obowiązku oraz zdolności negocjacyjne.

Nadrzędnym zadaniem na tym stanowisku jest sprzedaż towarów firmowych oraz wyjeżdżanie z propozycjami do nowych osób. Dlatego też sprzedaż i zdobywanie postawionych planów okazują się dla przedstawiciela handlowego najważniejsze. Aby pozyskiwać partnerów biznesowych i ciekawie reklamować posiadany asortyment trzeba posiadać ogromną motywację oraz zamiłowanie do częstych spotkań z ludźmi.

Na stanowisku przedstawiciela handlowego nie ma wielu okazji do odpoczynku lub gorszy dzień. Każdego dnia trzeba wyglądać dobrze, uśmiechać się, budować dobre relacje, pozostawiać sympatyczne wrażenie, zachęcać i udzielać porad. Podsumowując, najważniejsze są odpowiednie cechy osobowości oraz wiedza i umiejętności.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Dlaczego firmy organizują bankiety?

Wzorowe kontakty z klientami i partnerami to standard prowadzenia rzetelnej działalności gospodarczej. Wśród wypadów integracyjnych, życzeń świątecznych i jubileuszowych są także bankiety i rozmowy towarzyskie. Są mile widziane głównie w

Polska jednym z liderów branży call contact center

Rynek usług call i contact center w Polsce rośnie w tempie 30 proc. Działające na nim firmy świadczą coraz bardziej wyspecjalizowane usługi dla większości sektorów. To już nie są zwykłe infolinie czy akwizycja przez telefon. Coraz

Jak obsłużyć awanturującego się klienta?

Najważniejszym zadaniem każdej sekretarki jest obsługiwanie klientów i zainteresowanych wspólnych interesów kontrahentów. Wiele rozmów odbywa się przez telefon, jednak od czasu do czasu zdarzają się bezpośrednie spotkania w biurze przedsiębiorstwa.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply