Czemu warto szukać stażysty?

Czemu warto szukać stażysty?

Obecnie wiele korporacji ma poważne problemy ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty. Często na ofertę pracy odpowiadają osoby o małych umiejętnościach, bez wyższego wykształcenia i wygórowanymi oczekiwaniami finansowymi. Czy w związku z tym warto wziąć stażystę?

Staż to najmniej ryzykowna forma pozyskiwania personelu. Przede wszystkim dlatego, że najczęściej praktyki są bezpłatne, a wielokrotnie nawet dotowane z UE lub funduszy miejskich. Poza tym pracodawca może wybierać wśród kilku chętnych kandydatów i na podstawie dowolnych wytycznych.

Warto wspomnieć, że duża część przedsiębiorstw przygotowuje stażystów do wykonywania obowiązków na dowolnym stanowisku. Może prowadzić krótkie szkolenia, w czasie praktyk kieruje na kursy, dostarcza wszystkie narzędzia pracy.

Bywa również tak, że po zakończeniu stażu kierownik wybiera jednego lub kilku praktykantów, którzy radzili sobie najlepiej i oferuje posadę w ramach umowy o pracę. To świetne wyjście dla obu stron, gdyż kandydat zapoznał się z warunkami panującymi w firmie i jest w stanie wydać rzetelną decyzję. Sam przedsiębiorca zyskuje zaufanych podwładnych z kwalifikacjami, którzy świetnie dają sobie radę z powierzonymi zadaniami.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Praca 1Comments

Jak wygląda zwolnienie monitorowane?

Każdy przełożony pragnie rozwijać kontakty biznesowe oraz posiadać odpowiedzialnych i rzetelnych pracowników. Niestety kłopoty gospodarcze na świecie sprawiają, że trudno o stałą i niezmienną sytuację. Czasami nieuniknione jest stosowanie zwolnień

Praca 1Comments

Jakie zmiany w praktykach studenckich?

Każda osoba, która studiuje wie, że powinien odbyć specjalne praktyki studenckie. Stanowią one przygotowanie do przyszłej pracy oraz są początkowymi doświadczeniami branżowymi. Jakie zmiany szykują się w sposobie ich organizacji?

Czy rozmowa kwalifikacyjna jest stresująca?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które rozpoczyna nabór na określone stanowisko, proponuje rozmowę kwalifikacyjną. Metoda weryfikowania wiedzy i umiejętności uzależniona jest od prywatnych zastrzeżeń właściciela. Część pytań i zadań pojawia się w

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply