Komisja Europejska chce zmian i promowania kobiet

Komisja Europejska chce zmian i promowania kobiet

Z analiz prowadzonych przez Komisję Europejską wynika, że kobiety nie są dopuszczane do zarządu dużych przedsiębiorstw czy spółek. Zwykle rządy należą do mężczyzn (stanowią ponad 90%) i to oni podejmują kluczowe decyzje. Zgodnie z ustaleniami różnica ta się zmieni, ponieważ obecnie trwa przygotowywanie nowych przepisów.

Niepokojące wyniki analiz spowodowały, że wprowadzenie ustawowych zmian stało się konieczne. Dlatego według KE kobiety powinny stanowić przynajmniej 40% wszystkich udziałowców i dysponować takim samym prawem do głosowania oraz kandydowania.

Projekt zmian jest kontynuacją starań prowadzonych przez Parlament Europejski, który ciągle podkreślał problem dyskryminacji płci oraz nierównych szans na awans zawodowy. Wszystkie spotkania i przeprowadzone do tej pory debaty staną się fundamentem do budowania przepisów.

Celem KE jest zlikwidowanie dysproporcji płciowej w zarządach większych spółek oraz korporacji. Do 2020 roku w planach jest osiągnięcie poziomu 40% kobiet na stanowiskach kierowniczych. To skok o 30% i wydaje się nieosiągalny. Jednak według ustaleń nadal najbardziej istotne przy wyborze zarządu będzie szerokie doświadczenie, wysokie kwalifikacje oraz umiejętności.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Kto jest uprawniony do korzystania z praw pracownika po jego śmierci?

Jedną z cech świadczenia pracy jest to, że ma ono charakter osobisty, to znaczy, że nie może go wykonywać inna osoba. Po śmierci pracownika stosunek pracy wygasa. Pracownik podczas wykonywania

Czy przełożony zawsze może zrezygnować z wypowiedzenia?

W historii każdej korporacji zdarzają się przypadki, kiedy pracodawca wręcza wypowiedzenie podwładnemu i traktuje swoją decyzję bardzo poważnie. Aczkolwiek nie za każdym razem propozycja zamknięcia współpracy jest korzystna dla wszystkich.

Jak tanio zareklamować swój biznes w sieci?

Każdy przedsiębiorca ma świadomość, że reklama to podstawa każdego przedsięwzięcia. Po pierwsze pełni funkcję informacyjną, ponieważ duża część potencjalnych kontrahentów dowie się o firmie oraz okryje oferowane usługi i towary.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply