Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które otwiera nabór na wybrane stanowisko, przygotowuje rozmowę rekrutacyjną. Sposób sprawdzania wiedzy i umiejętności zależy od dokładnie omówionych oczekiwań pracodawcy. Większość pytań i schematów powtarza się praktycznie zawsze. Czego musi się spodziewać kandydat? Jak przygotować się do spotkania?

Na wstępie warto powiedzieć, że celem każdej rekrutacji jest podstawowa weryfikacja. Zwykle analizuje się zgodność dokumentów aplikacyjnych z prawdą, ocenia charakter i komunikację.

Zazwyczaj kierownik pyta o wykształcenie, ukończone szkolenia, dotychczasowe miejsca pracy, przyczyny złożenia aplikacji właśnie tutaj, ambicje i marzenia zawodowe, predyspozycje do pracy na wybranym etacie. Oprócz zdarzeń z przeszłości kandydata bada się sposób odpowiedzi na pytania, asertywność, odporność na stres, pracę w grupie, wady i zalety oraz inteligencję i logikę działania.

Reasumując, rekrutacja ocenia czy kandydat powinien zajmować wolne stanowisko w firmie oraz kto zaaklimatyzuje się na nim dość szybko. Często o wyborze decyduje pierwsze wrażenie, a nie przedstawione referencje i wykształcenie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Czym charakteryzuje się leasing pracowniczy?

Aktualnie małe firmy i średnie przedsiębiorstwa poszukują oszczędności. W ostatnim czasie wybieranym często rozwiązaniem jest leasing pracowniczy. Daje oszczędności, a jednocześnie pozwala zachować rzetelnych specjalistów. Na czym w istocie polega?

Czym jest Komisja Pojednawcza?

Komisja Pojednawcza jest tworzona w momentach konfliktowych pomiędzy przedsiębiorcą a pracobiorcą. Tą instytucje mogą utworzyć wszyscy prezesi, szczególnie gdy na obszarze firmy działają już związki zawodowe. Dodatkowo przełożeni muszą wyrazić

Jak rozpoznać wypalenie zawodowe?

Duża część stanowisk pracy powoduje, że zatrudniony jest przemęczony, zestresowany i ciągle nerwowy. Narastająca presja, poczucie odpowiedzialności za niepowodzenia i nagany wywołują depresję i załamanie. To początek wypalenia zawodowego. Jak

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply