Jak rozpoznać wypalenie zawodowe?

Jak rozpoznać wypalenie zawodowe?

Duża część stanowisk pracy powoduje, że zatrudniony jest przemęczony, zestresowany i ciągle nerwowy. Narastająca presja, poczucie odpowiedzialności za niepowodzenia i nagany wywołują depresję i załamanie. To początek wypalenia zawodowego. Jak się objawia? Czy da się tego uniknąć?

Po pierwsze trzeba wyjaśnić, że każdy człowiek potrzebuje spokoju i wolności działania. Ciągłe delegowanie obowiązków, surowa krytyka i brak właściwego wynagrodzenia demotywują.

Jeśli pracodawca jest zbyt uparty, krzyczy i wymaga niemożliwego warto zastanowić się nad zmianą posady. Pozostawanie w takich warunkach przez dłuższy czas buduje niechęć do kontynuowania kariery i wypalenie.

Aby uniknąć nieprzyjemnych komplikacji warto zmienić myślenie, nie przejmować się przesadnie bezpodstawnymi uwagami, uprawiać sport oraz spotykać się z najbliższymi. Odzyskanie przyjemności, chwil relaksu i odstresowanie są bardzo ważne. Jedynie spokój i poczucie własnej wartości skłaniają do dalszego życia.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Czy warto podpisać przedwstępną umowę o pracę?

Według ustawy przedwstępna umowa o pracę nie istnieje. Jednak nie znaczy to, że nie powinna być wdrożona, gdy obie strony stwierdzą, że jest konieczna. Jakie dane powinny zostać zapisane w

Praca 0 Comments

Czego dotyczą spory zbiorowe?

Rozbudowane firmy lub duże przedsiębiorstwa zatrudniają setki pracowników. Praktycznie zawsze pracodawca porozumiewa się z kadrą za pośrednictwem rady pracowniczej, która organizowana jest na podstawie wniosku zatrudnionych. Wielokrotnie nie da się

Jak przebiega rekrutacja w oczach pracodawcy?

Procedura rekrutacyjna to bardzo napięty okres dla aplikującego, ale także pracodawcy. Poszukiwania sumiennego i zaufanego pracownika nie są łatwe. Aby zatrudnić wykwalifikowanego i doświadczonego specjalisty należy przeprowadzać rozmowę nawet kilka

2 komentarze

  1. Milena
    01 września, 17:37 Reply
    Wypalenie zawodowe to dość powszechny problem, ale niestety często do tego doprowadza pracodawca. A pracodawca powinien wspierać pracownika i dbać, żeby przychodził w uśmiechem na twarzy do pracy.
  2. akcentt
    31 stycznia, 11:20 Reply
    Moim zdaniem jeżeli już ktoś ma dość pracy i nawet nie ma ochoty wstawać z łózka do niej to już wypalenie zawodowe.

Leave a Reply