Rozwód – czy warto skorzystać ze wsparcia adwokata?

Rozwód – czy warto skorzystać ze wsparcia adwokata?

Liczba rozwodów w Polsce w XXI wieku zaliczyła ogromny wzrost, a rekordowe wartości roczne to nawet ponad 70 tysięcy rozwiązanych związków małżeńskich. Od lat co roku kilkadziesiąt tysięcy małżeństw decyduje się na zerwanie łączącej ich więzi prawnej. Każdy taki przypadek wiąże się z niezbyt przyjemną sprawą sądową. Czy warto w jej trakcie skorzystać z pomocy adwokata?

Rozwód — z czym się wiąże?

Postępowanie rozwodowe charakteryzuje się sporym skomplikowaniem. To coś znacznie więcej niż tylko zakończenie związku małżeńskiego. Z rozwodem połączone są też sprawy o sprawiedliwy podział wspólnego majątku, ustalenie prawa do opieki nad dziećmi i widzenia się z nimi, czy też przyznanie obowiązku alimentacyjnego.

Tak duża liczba formalności, które trzeba dopełnić przy każdym rozwodzie, oznacza wiele godzin spędzonych w sądzie bądź na przygotowywaniu dokumentów. Na szali nierzadko są spore sumy, a sprawa dodatkowo obarczona jest niemałym ładunkiem emocjonalnym.

Czy warto skorzystać z pomocy adwokata przy rozwodzie?

Jak najbardziej pomoc adwokata bądź radcy prawnego będzie potrzebna w trakcie sprawy rozwodowej. Z czego to wynika? Przede wszystkim prawnik to osoba z zewnątrz, która może zaoferować świeże, obiektywne spojrzenie na całą sprawę. Dodatkowo jest w stanie zdjąć z naszych barków wiele formalności. Przygotowywanie dokumentów, zbieranie materiału dowodowego przebiega dużo sprawniej dzięki wsparciu osoby, która zna się na prawie rozwodowym.

Dobry prawnik, który ma doświadczenie w sprawach o rozwód, jest też w stanie wyraźnie pomóc w uzyskaniu korzystnego wyroku. Zarówno w przypadku sprawy o rozwód z orzeczeniem o winie, jak i o podział majątku, czy też ustalenie opieki nad dziećmi i obowiązku alimentacyjnego.

Prawnik pomoże w obraniu odpowiedniej linii argumentacyjnej przed sądem. Ponadto zna obowiązujące prawo i wie, na czym się skupić w walce o majątek, czy też opiekę nad dziećmi.

Gdzie znaleźć dobrego prawnika od spraw rozwodowych?

Rozwody to jeden z dość częstych powodów zatrudniania prawników. Dlatego można znaleźć wielu adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w takich sprawach. Gdzie ich szukać? Najłatwiej będzie w Internecie. Wystarczy fraza „adwokat rozwód Gdańsk”, by szybko odszukać kancelarie prawne, z których usług warto skorzystać.

Decydując się na rozwód, Gdynia oraz pozostałe części Trójmiasta to obszar, w którym można liczyć na pomoc Michała Mindykowskiego. Jest on doświadczonym radcą prawnym specjalizującym się właśnie w prawie rodzinnym oraz spadkowym. Decydując się na skorzystanie z usług jego kancelarii, można liczyć na fachową pomoc w trakcie całej sprawy rozwodowej. Efekt? Korzystny wyrok i znacznie mniej stresu związanego z zakończeniem małżeństwa.

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Po pięciomiliardowej stracie za 2015 rok KGHM pracuje nad rewizją strategii

Odpisy na utratę wartości zagranicznych kopalni mocno obciążyły wynik KGHM-u za ubiegły rok. Spółka zamierza zrewidować strategię zaplanowaną do 2020 roku, a zwłaszcza ponownie przemyśleć projekt Sierra Gorda. Jednocześnie władze KGHM

Prawo karne 0 Comments

Kiedy wszczynane jest śledztwo?

W sytuacji, gdy zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego wszczynane jest śledztwo. Zazwyczaj dotyczy poważniejszych przestępstw, które skończyły się zabójstwem lub ciężkim uszczerbku na zdrowiu. Oświadczenie o rozpoczęciu śledztwa wydaje sąd,

Wiadomości 0 Comments

Kiedy zgłosić się do kancelarii adwokackiej?

Każdy z nas styka się z różnymi zasadami, musi przestrzegać pewnych ustaleń w pracy, szkole czy w końcu na drodze, jadąc samochodem. Świat opiera się na zasadach ustalonych prawnie, bez

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply