Ile w przyszłości wyniesie zasiłek pielęgnacyjny?

Ile w przyszłości wyniesie zasiłek pielęgnacyjny?

Zgodnie z zapisami ustawowymi w czerwcu 2013 roku przestało obowiązywać świadczenie pielęgnacyjne. Decyzja ta przyjęta została z ogromnym niezadowoleniem. Z tego względu kwestia usunięcia zasiłku została poddana do ponownego rozpatrzenia. Dlaczego świadczenie pielęgnacyjne jest potrzebne? Kto z niego korzysta?

Zasiłek z reguły ma troszczyć się o rodziców i opiekunów osób niesprawnych. Chodzi głównie o sytuacje, kiedy niezbędna jest ciągła opieka związana kłopotami ruchowymi oraz działaniami rehabilitacyjnymi, uczeniem się i leczeniem.

Ze wzgląd na ciągłe wyrazy sprzeciwu samych zainteresowanych zasiłek został szybko przywrócony i ponownie jest przyznawany. Opiekun powinien jednak zrezygnować z dotychczasowej pracy zawodowej na rzecz udzielania pomocy niepełnosprawnemu.

Wysokość świadczenia plasuje się na poziomie 1000 zł i będzie obowiązywać do końca tego roku. W 2015 kwota wzroście do 1200 zł, w 2016 już do 1300 zł, a za trzy lata na podstawie najniższej krajowej.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Pomoc Społeczna 1Comments

Mieszkania zastępcze dla bezdomnych

Każda osoba bezdomna może starać się o mieszkanie (pomieszczenie zastępcze) w ramach pomocy od miasta. Jest to podstawowe zadanie instytucji gminnych i powinno być realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem. Istnieją przypadki,

Pomoc Społeczna 0 Comments

Jakie zmiany czekają pracowników socjalnych w 2015?

We wszystkich Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej funkcjonuje co najmniej kilku pracowników socjalnych. W zgodzie z ustaleniami w przyszłym roku zmienią się zasady wykonywania obowiązków oraz harmonogramy wsparcia dla rodzin. Jakie

Pomoc Społeczna 1Comments

Czy można uniknąć eksmisji?

Jeśli lokator nieustannie opóźnia terminowe uiszczanie opłat mieszkaniowych, wówczas można wnioskować o eksmisję. Jest to ostateczna forma odzyskiwania zadłużenia i bardzo nieprzyjemna dla obu stron. Jak uchronić się przed eksmisją

3 komentarze

 1. kokoszka
  02 września, 18:48 Reply
  Zasiłek pielęgnacyjny tak na prawdę powinien wzrastać z roku na rok. Osoby, które opiekują się bliskimi chorymi muszą być przy nich cały czas, a zasiłek to za mało, żeby im to wynagrodzić.
 2. maro
  07 stycznia, 18:53 Reply
  Mam nadzieję, że zasiłek pielęgnacyjny będzie wzrastał z roku na rok. Może nasz rząd w końcu coś zrobi.
 3. becia
  19 stycznia, 10:38 Reply
  Zasiłek pielęgnacyjny jest przede wszystkim za mały bo pieluchy i innego tego typu rzeczy są za drogie.

Leave a Reply