Gdy lekarz wysyła do sanatorium

Gdy lekarz wysyła do sanatorium

Wyjazd do sanatorium to dla starszych osób jedyna możliwość na skuteczne leczenie i wyjazd do innego miasta. Aby jednak do tego doszło to lekarz musi wnioskować o skierowanie pacjenta z powodu konkretnego schorzenia lub choroby.

Właśnie rodzaj urazu i ogólna kondycja brane są pod uwagę przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeśli uzna on, że rzeczywiście pacjent kwalifikuje się do wyjazdu na leczenie, wówczas wyznaczane jest miejsce i czas pobytu w sanatorium. Senior może jedynie dopasować terminy do własnych planów i wyrazić zgodę na jeden z proponowanych.

NFZ podczas rekrutacji pacjentów na leczenie uzdrowiskowe bierze pod uwagę schorzenie lub chorobę oraz konkretne miejsce przyjazne gojeniu i rehabilitacji. Oprócz tego liczy się kondycja i samodzielność, a dodatkowo termin ostatniego pobytu w sanatorium (według zaleceń tylko raz w roku).

Jeśli pacjent zakwalifikuje się na leczenie sanatoryjne, wówczas NFZ ustala metodę leczenia oraz rodzaje zabiegów, właściwą placówkę leczniczą oraz dzień rozpoczęcia oraz dzień zakończenia pobytu.

 

Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

You might also like

Prawa seniora 1Comments

W czym może pomóc DPS?

Domy Pomocy Społecznej (DPS) zostały powołane, aby nieść pomoc obywatelom, którzy mają problemy finansowe, mieszkaniowe oraz inne związane z codzienną egzystencją. Wszystkie czynności powinny być realizowane bezpłatnie i zgodnie z

Prawa seniora 0 Comments

Uniwersytet Trzeciego Wieku – alternatywa dla seniora

Odejście na emeryturę to czas na wyciszenie aktywności zawodowej, odpoczynek, zasłużone wolne. Jednak wielu seniorów nie może się pogodzić z taką sytuacją. Kiedyś wychodzili codziennie do pracy, dziś się nudzą

Sprawy rodzinne 2 komentarze

Spisz testament za młodu

Testament. Samo to słowo kojarzy się raczej źle. Nic dziwnego, że każdy z nas stara się nie myśleć ani o nim samym, ani o powodach, dla których musiałby zostać uruchomiony.

1 Comment

  1. kasiek
    19 stycznia, 11:10 Reply
    Gdy lekarz wysyła do sanatorium to nie powinniśmy mieć nic przeciw tylko decydować się na taki wyjazd.

Leave a Reply