Czy spory między pracownikami można szybko rozwiązać?

Czy spory między pracownikami można szybko rozwiązać?

Kłótnie i spory są normalnym procesem, który ma miejsce w większych społecznościach. Rozbieżny pogląd na świat, różne doświadczenia i predyspozycje powodują, że pracownicy wypowiadają różne zdanie na omawiane sprawy. Aczkolwiek na straży spokoju wspólnego musi stać przełożony, który umiejętnie zapanuje nad sytuacją. Jak troszczyć się o interesy zatrudnionych?

Na początku warto znaleźć podłoże nieporozumienia. Jeśli dotyczy spraw pracowniczych, wtedy interweniować powinien przełożony. Natomiast w przypadku problemów prywatnych sprawa może zostać złagodzona poza miejscem pracy lub załatwiona tak, żeby nie miała wpływu na atmosferę wśród personelu.

Dobry kierownik powinien dbać o ekspresowe i profesjonalne zamknięcie kłótni oraz możliwie często zapobieganie. Skutecznym rozwiązaniem jest prowadzenie spotkań integracyjnych, wspólnych szkoleń, wyjazdów oraz podróży służbowych.

Reasumując, każdy spór może zostać rozwiązany powoli i bez strat dla jednostki. Warto, aby kierownik do końca pozostał bezstronny i nie bronił żadnej strony. Obojętna postawa zrodzi szacunek i nie wpłynie na relacje z konkretnymi pracownikami.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Kiedy naruszane są zasady dobrego traktowania przy zatrudnieniu?

Jakiś czas temu w nowelizacji Kodeksu pracy ustawodawca uszczegółowił regulacje dotyczące braku tolerancji oraz sformułował regulacje, które przewidują sankcje za ich naruszenie. Zachowania pracodawcy, które kwalifikują się, jako naruszenie równego

Jakie dofinansowanie dla międzynarodowych przedsiębiorców?

Aktualnie na terenie Polski otwiera się dużo przedsiębiorstw, które planują świadczyć swoje usługi poza granicami. Zazwyczaj chodzi o rynek europejski, który daje wiele możliwości działania i nadziei na konkretny zysk.

Wiadomości 0 Comments

Wynajem nieruchomości turystom najbardziej opłacalny w Krakowie, Sopocie i Warszawie

Kraków, Sopot oraz Warszawa to polskie miasta w których inwestycja w nieruchomość na wynajem jest najbardziej opłacalna. Wszystkie uplasowały się w czołówce rankingu HomeToGo obejmującego 45 popularnych europejskich destynacji turystycznych. Tygodniowy koszt wynajmu 6-osobowego

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply