Czemu warto szukać stażysty?
Obecnie wiele korporacji ma poważne problemy ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty. Często na ofertę pracy odpowiadają osoby o małych umiejętnościach, bez wyższego wykształcenia i wygórowanymi oczekiwaniami finansowymi. Czy w związku z tym warto wziąć stażystę?
Staż to najmniej ryzykowna forma pozyskiwania personelu. Przede wszystkim dlatego, że najczęściej praktyki są bezpłatne, a wielokrotnie nawet dotowane z UE lub funduszy miejskich. Poza tym pracodawca może wybierać wśród kilku chętnych kandydatów i na podstawie dowolnych wytycznych.
Warto wspomnieć, że duża część przedsiębiorstw przygotowuje stażystów do wykonywania obowiązków na dowolnym stanowisku. Może prowadzić krótkie szkolenia, w czasie praktyk kieruje na kursy, dostarcza wszystkie narzędzia pracy.
Bywa również tak, że po zakończeniu stażu kierownik wybiera jednego lub kilku praktykantów, którzy radzili sobie najlepiej i oferuje posadę w ramach umowy o pracę. To świetne wyjście dla obu stron, gdyż kandydat zapoznał się z warunkami panującymi w firmie i jest w stanie wydać rzetelną decyzję. Sam przedsiębiorca zyskuje zaufanych podwładnych z kwalifikacjami, którzy świetnie dają sobie radę z powierzonymi zadaniami.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Jakie możliwości ma zlecający umowę o dzieło?
W przypadku umowy o dzieło, osoba, która otrzymała zlecenie ma obowiązek wykonania zleconego jej dzieła tak, aby w sposób niewadliwy. W zamian za wytworzone dzieło przysługuje jej prawo do wypłaty
Na jakich warunkach można zatrudniać osoby młodociane?
Przepisy zakładają możliwość zatrudnienia osób młodocianych. Pracodawcy, którzy rozważają takie działanie muszą jednak uwzględnić liczne ograniczenia, jakie wiążą się z przyjęciem do pracy takiego pracownika. Zgodnie z prawem pracy młodocianym
W jakich sytuacjach pracodawca wypłaca odprawę pośmiertną?
Śmierć podwładnego to wstrząsające przeżycie dla rodziny, ale również pracodawcy. Zgodnie z przepisami powinnością każdego przełożonego jest przekazanie odprawy pośmiertnej. Na jakich warunkach jest wypłacana? Jak oblicza się jej wysokość?
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!