Co zrobić w przypadku kłótni między pracownikami?

Co zrobić w przypadku kłótni między pracownikami?

Konflikty i spory są naturalnym procesem, który zachodzi w dużych grupach społecznych. Odmienny pogląd na świat, inne doświadczenia i kwalifikacje sprawiają, że zatrudnieni mają różne zdanie na służbowe sprawy. Aczkolwiek na straży wspólnego porozumienia musi stać kierownik, który umiejętnie zapanuje nad sytuacją. Jak dbać o relacje zatrudnionych?

Po pierwsze należy stwierdzić przyczynę kłótni. Gdy dotyczy firmy, wtedy ingerować musi pracodawca. Natomiast w przypadku sporów prywatnych sprawa powinna zostać wyjaśniona poza pracą lub prowadzona tak, żeby nie wpływała na stosunki partnerskie w firmie.

Idealny kierownik dba o szybkie i sprawne rozwiązywanie kłótni oraz umiejętne zapobieganie. Skutecznym rozwiązaniem jest proponowanie spotkań integracyjnych, wspólnych kursów, warsztatów oraz delegacji.

Reasumując, każdy problem może zakończyć się bezboleśnie i bez strat dla jednostki. Warto, żeby przełożony do końca zachować bezstronność i nie brał nikogo w obronę. Obojętna postawa wzbudzi szacunek i nie będzie miała wpływu na stosunki z niektórymi pracownikami.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Czym charakteryzuje się stanowisko menadżera kooperacyjnego?

Od kilku lat wiele dużych firm i profesjonalnych korporacji stara się określić strategię rozwoju, która zagwarantuje przychody i wpłynie na wyniki sprzedażowe. Chodzi przede wszystkim o sprawne zarządzanie podwładnymi i

Komu należy się skrócona norma czasu pracy?

Na rynku pracy jest wielu młodych, sprawnych i chętnych do pracy kandydatów. Nie można jednak pomijać osób niepełnosprawnych, które także chcą prowadzić czynne życie zawodowe. Każdy przedsiębiorca, który zatrudnia kogoś

Praca 0 Comments

Na jakie przywileje może liczyć podwładna w ciąży?

Według obowiązujących przepisów nie istnieją ograniczenia zawodowe dla kobiet w ciąży. Oczywiście zadania powinny zostać dobrane do predyspozycji fizycznych oraz wskazówek lekarza. Czy ciężarna podwładna może oczekiwać na ewentualne przywileje?

1 Comment

  1. akcentt
    31 stycznia, 11:10 Reply
    Jeżeli jest konflikt między pracownikami to przede wszystkim należy w jakiś sposób go próbować rozwiązać.

Leave a Reply