Co powinno znajdować się w służbowej notatce?

Co powinno znajdować się w służbowej notatce?

Zamysłem każdego kierownika lub przełożonego jest zatrudnianie odpowiedzialnej i sumiennej kadry. Niestety nie zawsze współpraca toczy się pomyślnie, a zadania realizowane są na najwyższym poziomie. Czy notatka służbowa jest w takiej sytuacji odpowiednim rozwiązaniem?

W zgodzie z przepisami tworzenie notatek służbowych jest dozwolone. Mają pomagać w ocenie zatrudnionych oraz uwypuklać potknięcia i niepowodzenia. Nadal jednak nie wiadomo, czy mogą być uważane za dokumenty służbowe i zapisywane w świadectwie pracy.

Najczęściej w notatkach służbowych wskazać można niepochlebne informacje na temat personelu. Przede wszystkim źle wykonywane obowiązki, trudne relacje ze współpracownikami, spóźnienia, konflikty z klientami. Inaczej mówiąc wszystkie nieprawidłowe i niepożądane sytuacje, w których brał udział zatrudniony.

Reasumując, celem sporządzania notatek służbowych jest przedstawienie niedoskonałej strony pracownika, jego uchybień oraz porażek. Wielu właścicieli bierze je bardzo poważnie i często za niewielkie przewinienie wręczają wypowiedzenie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Studia dają pracę, ale niekoniecznie w zawodzie

Młodzi ludzie nie wierzą w moc dyplomu, ale pracują nie tylko dla pieniędzy- wynika z raportuAKTYWNI+, Młodzi Polacy na rynku pracy, przygotowanego przez Gumtree we współpracy z partnerami: firmą Grafton

Praca 0 Comments

Kiedy pracownik zwróci pracodawcy koszty odbytych szkoleń?

Każdy pracownik czynny zawodowo marzy, aby nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, poszerzać umiejętności i ciągle się samorealizować. W związku z tym przedsiębiorstwa bardzo często udostępniają swojej kadrze szkolenia lub kursy doszkalające.

Kto może być członkiem Społecznej Inspekcji Pracy?

Do analizy stosowania zasad Kodeksu Pracy, oprócz częstych delegacji państwowych, mają pozwolenie Społeczne Inspekcje Pracy. W skład scharakteryzowanego zgrupowania wchodzą pracobiorcy, którzy mają obowiązek utrzymywać ład społeczny w zakładzie pracy.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply