Dwa etaty w jednym zakładzie pracy?

Dwa etaty w jednym zakładzie pracy?

Mieszkańcy kraju coraz częściej rozpoczynają dodatkową prace. Zmusza ich do tego zła sytuacja finansowa w ich domach. Czy możemy pracować na bazie dwóch umów o prace w jednym zakładzie pracy?

Oczywiście, że tak. Zgodnie z prawem pracy nie ma zastrzeżeń, by pracodawca zatrudniał pracownika na dwóch porozumieniach. W praktyce, to od zainteresowanego zależy w jaki sposób będzie korzystał z czasu wolnego od podstawowych obowiązków służbowych.

Porozumienie takie nie ma szczególnych ograniczeń, jednakże pracobiorca musi mieć zagwarantowaną wystarczającą ilość czasu na odpoczynek pomiędzy wykonywaniem obowiązków zawodowych. Druga umowa musi dotyczyć pracy innej niż ta scharakteryzowana na bazie wcześniejszego etatu. Pracodawca, który nie przestrzega zasad godzin pracy pracownika podlega karą pieniężnym o wartościach od 1000 do 30 000 złotych.

Podmiot pracujący w dwóch wymiarach czasu otrzymuje dwa wynagrodzenia i powinien uiszczać inne składki z tytułu danych umów. Kadrowa powinna ponadto stworzyć dwie teczki obejmujące charakteryzowanego pracownika z rozdzieleniem na poszczególnie obowiązki.

Przed wszczęciem pojedynczej aktywności zawodowej, zainteresowany musi przejść konieczne badania lekarskie. Obejmuje to również przypadki gdy pracująca już osoba posiada bieżące pozwolenie.

Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net

You might also like

Jak założyć gabinet dentystyczny

Posiadanie gabinetu dentystycznego wydaje się być opłacalnym przedsięwzięciem pomimo ogromnych kosztów początkowych, który potencjalny właściciel musi ponieść jeszcze przed otwarciem swojej praktyki. Jest to związane z tym, że coraz więcej

Jak poradzić sobie z trudnymi klientami?

Fundamentalnym zadaniem aktywnej zawodowo sekretarki jest przyjmowanie klientów i chętnych do współpracy kontrahentów. Wiele rozmów toczy się przez telefon, ale czasem mają miejsce bezpośrednie wizyty w siedzibie firmy. Zwykle konwersacja

Wiadomości 0 Comments

Odpowiedzialność za szkody podwładnego

Polskie prawo mówi, że szkoda to działanie na czyjąś niekorzyść powodująca straty materialne, moralne lub inne. Powodowana jest zamierzonym lub przypadkowym działaniem i koszty remontu, naprawy lub odszkodowanie muszą być

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply