Na jakich zasadach rozlicza się korepetytor?

Na jakich zasadach rozlicza się korepetytor?

Obecnie wielu uczniów i studentów potrzebuje pomocy korepetytora. Pobierają nauki z wielu przedmiotów, gdyż nie umieją samodzielnie przyswoić tematu. W związku z tym propozycji udzielania korepetycji jest coraz więcej. Rosnące zyski zmuszają do rozliczenia z urzędem skarbowym. Jak powinien to zrobić prywatny nauczyciel?

Zgodnie z prawem z karty podatkowej może korzystać każdy korepetytor, bez względu na pensję. Znaczenie ma jednak liczba godzin na odpłatną edukację.

Jest to interesujący sposób, gdyż nie trzeba prowadzić ksiąg rachunkowych, składać oświadczenia podatkowego, a jednocześnie można zmniejszyć obciążenia podatkowe.

Warto jednak wiedzieć, że w przypadku karty podatkowej nie można posiadać dodatkowej działalności gospodarczej (oprócz udzielania korepetycji) oraz zatrudniać podwładnych na dowolną umowę o pracę.

Wysokość podatku liczona jest na podstawie rodzaju proponowanych usług, ilości mieszkańców miasta, personelu oraz liczby godzin pracy w ciągu miesiąca. Wartości rozpoczynają się od 230 zł (w przypadku pracy do 48 godzin w miesiącu) do ponad 705 zł, jeśli korepetytor przepracowuje powyżej 96 godzin miesięcznie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 8 komentarzy

Od lipca nowe Prawo budowlane. Nie będą już potrzebne zezwolenia na budowę domu

W niedzielę 28.06.2015r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane. Zmiany mają usprawnić proces budowlany oraz ograniczyć bariery natury prawnej i biurokratycznej. Budowa domu nie będzie już wymagała wydania pozwolenia. Wystarczy zgłoszenie do urzędu gminy

Wiadomości 0 Comments

Konieczne inwestycje w bezpieczeństwo drogowe

Choć polska sieć dróg szybkiego ruchu w ciągu ostatniej dekady zwiększyła się czterokrotnie, to przed Polską wciąż długa droga do poprawy bezpieczeństwa. Jak podkreśla Kallistratos Dionelis, sekretarz generalny ASECAP, konieczne są

Wiadomości 0 Comments

Czy ulga budowlana bez zmian z 2014?

Od dawna wiadomo, że prawo budowlane ciągle ulega zmianom. Przynajmniej raz w roku dostrzec można mniejsze lub większe modyfikacje. W związku z tym nie może dziwić nikogo fakt, że również

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply