Na jakich zasadach rozlicza się korepetytor?

Na jakich zasadach rozlicza się korepetytor?

Obecnie wielu uczniów i studentów potrzebuje pomocy korepetytora. Pobierają nauki z wielu przedmiotów, gdyż nie umieją samodzielnie przyswoić tematu. W związku z tym propozycji udzielania korepetycji jest coraz więcej. Rosnące zyski zmuszają do rozliczenia z urzędem skarbowym. Jak powinien to zrobić prywatny nauczyciel?

Zgodnie z prawem z karty podatkowej może korzystać każdy korepetytor, bez względu na pensję. Znaczenie ma jednak liczba godzin na odpłatną edukację.

Jest to interesujący sposób, gdyż nie trzeba prowadzić ksiąg rachunkowych, składać oświadczenia podatkowego, a jednocześnie można zmniejszyć obciążenia podatkowe.

Warto jednak wiedzieć, że w przypadku karty podatkowej nie można posiadać dodatkowej działalności gospodarczej (oprócz udzielania korepetycji) oraz zatrudniać podwładnych na dowolną umowę o pracę.

Wysokość podatku liczona jest na podstawie rodzaju proponowanych usług, ilości mieszkańców miasta, personelu oraz liczby godzin pracy w ciągu miesiąca. Wartości rozpoczynają się od 230 zł (w przypadku pracy do 48 godzin w miesiącu) do ponad 705 zł, jeśli korepetytor przepracowuje powyżej 96 godzin miesięcznie.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Leasing – na co zwrócić uwagę?

Korzyści z korzystania z leasingu jest wiele, o czym doskonale świadczy rosnąca liczba przedsiębiorców korzystającego z takiego rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że w każdej branży zdarzają się nieuczciwi partnerzy. Dlatego

Wiadomości 0 Comments

Innowacje i rozwój w pierwszej piątce priorytetów członków rad nadzorczych

Strategia, rozwój, wyniki, fuzje i przejęcia oraz innowacyjność to kwestie, które według przewidywań członków rad nadzorczych i rad dyrektorów będą miały największy wpływ na ich działalność w następnych dwóch latach. W Polsce znacznie wyżej

Wiadomości 0 Comments

Rola wartości obejmowanych udziałów w spółce kapitałowej, a wycena aportu na rynku

Spółki kapitałowe posiadają udziały, które bywają pokryte wkładem niepieniężnym, czyli tzw. aportem. Na podstawie art. 14 par. 1, art. 158 par 2 KSH stwierdza się, że istnieje tylko negatywna wersja

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply