W jakiej pracy zarabia się najmniej?

W jakiej pracy zarabia się najmniej?

Obecnie większość osób wybiera studia wedle swojego hobby i największych pasji. Tylko mała część młodych ludzi szuka dochodowego zawodu, który przyniesie wysokie zarobki, ale nie zawsze tyle samo satysfakcji. Na jakich stanowiskach zarabia się najmniej?

Zgodnie z obliczeniami najniższa krajowa pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę daje około 1600 zł brutto. To suma bardzo niska, często nie wystarczy na podstawowe potrzeby i wydatki. Jest to szczególnie trudne, gdy na utrzymaniu pozostaje cała rodzina.

Kwota minimalna zazwyczaj wypłacana jest pracownikom ochrony, ekipom sprzątającym, sprzedawcom oraz kelnerom (nie dodając napiwków). Następnie wskazać trzeba pracowników administracyjnych, sekretarki oraz szwaczki.

Gorzej wygląda sytuacja osób pracujących na umowach tymczasowych. Wtedy nie istnieją żadne limity, a pracodawcy wykorzystują bezrobocie i płaca skandalicznie niskie pensje.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 0 Comments

Czy wynagrodzenie może motywować?

Dla wielu pracowników ogromne znaczenie w pracy ma motywacja. Każdy ma inne cele zawodowe, dlatego nie można generalizować w tej materii. Niektórym wystarczy pochwała ze strony pracodawcy, innym satysfakcjonujący wynik

Zarobki 0 Comments

Ile zarabiają eurodeputowani?

Praca w Parlamencie Europejskim wymaga ogromnej wiedzy, odpowiedzialności i obeznania w świecie polityki. Polska posiada tam swoich przedstawicieli (eurodeputowanych), którzy wykonują swoje obowiązki europarlamentarzysty. Jakie zarobki można osiągnąć zajmują takie

Zarobki 0 Comments

Jakie są formy wynagrodzenia akordowego?

Jedną z najbardziej znanych form wynagrodzenia jest forma akordowa, w której suma zarobków zatrudnionego wyliczana jest na podstawie liczby zrobionych przez niego towarów lub operacji. Stosuje się ją najczęściej w

2 komentarze

  1. albe
    13 sierpnia, 16:01 Reply
    Często 1600 zł nie wystarczy na podstawowe potrzeby i wydatki. Jest to szczególnie trudne, gdy na utrzymaniu pozostaje cała rodzina.
  2. akcentt
    31 stycznia, 11:38 Reply
    1600 zł? Nie wiem skąd to jest wzięte, ale skoro minimalna krajowa jest podnoszona, to umowy zlecenia też powinny być.

Leave a Reply