W jaki sposób zareklamować żywność?

W jaki sposób zareklamować żywność?

Wśród różnych przywilejów konsumenta jest także opcja reklamowania kupionych towarów. Zazwyczaj wskazuje się na jakość urządzeń elektronicznych lub komputerowych. Nie można zapominać, że kilkukrotnie sprzedawana żywność nie nadaje się do jedzenia. Jak zareklamować artykuły spożywcze?

Na wstępie trzeba powiedzieć, że większość kłopotów z żywnością klienci zauważają po przybyciu do domu, otwarciu opakowania lub zjedzeniu. Najczęściej chodzi o nieodpowiednie przechowywanie produktu (data spożycia, temperatura, uszkodzenia w czasie transportu).

Oznacza to, że w wielu przypadkach wina należy do magazynu lub sklepu, a nie firmy produkującej. Obawa przed brakiem przychodu sprawia, że produkty spożywcze nie są odpowiednio traktowane i przestają nadawać się do jedzenia.

Warto jednak wiedzieć, że klient ma prawo reklamować żywność maksymalnie do 3 dni od daty zakupy. Zwykle sprzedawcy proszą o paragon lub fakturę, które według prawa wcale nie są konieczne do przeprowadzenia całej procedury.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Prawa konsumenta 1Comments

Co zmieni się w sprzedaży internetowej w 2014 roku?

Nowym pomysłem wspólnoty europejskiej będzie uregulowanie spraw związanych ze sprzedażą za pośrednictwem internetu. Odbudowa przepisów ma trwać do 2014 roku i wprowadzić rewolucyjne zmiany dla wszystkich państw członkowskich. Jak zatem

Prawa konsumenta 0 Comments

Reklamowanie wypożyczonego samochodu – jak to zrobić?

W obecnych czasach posiadanie samochodu jest dużym udogodnieniem. Przede wszystkim dlatego, że umożliwia dotarcie do miejsc, gdzie komunikacja miejska nie dociera oraz zwiększa niezależność i komfort życia. Niestety nie wszyscy

Prawa konsumenta 2 komentarze

Kiedy możemy zgłosić reklamację?

Po zakupie towaru, gdy spostrzeżemy w nim wadę należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do sprzedawcy. Opóźnienie może skutkować poważnymi konsekwencjami dla ubiegania się o nasze roszczenia. Prawa konsumenta są

2 komentarze

  1. Maria
    30 sierpnia, 13:16 Reply
    Zamiast zajmować się wydawaniem pieniędzy na reklamę i reklamowaniem lepiej postawić na jakość i skład produktów spożywczych. Ważne, żeby był on w większej części naturalny.
  2. Grześ
    21 września, 22:16 Reply
    Najlepsza reklama to dobry produkt. Teraz zamiast dawać w reklamy w telewizji, bilboardy, reklamy w radiu itp. powinni polepszać swoje produkty.

Leave a Reply