W jaki sposób zareklamować żywność?

W jaki sposób zareklamować żywność?

Wśród różnych przywilejów konsumenta jest także opcja reklamowania kupionych towarów. Zazwyczaj wskazuje się na jakość urządzeń elektronicznych lub komputerowych. Nie można zapominać, że kilkukrotnie sprzedawana żywność nie nadaje się do jedzenia. Jak zareklamować artykuły spożywcze?

Na wstępie trzeba powiedzieć, że większość kłopotów z żywnością klienci zauważają po przybyciu do domu, otwarciu opakowania lub zjedzeniu. Najczęściej chodzi o nieodpowiednie przechowywanie produktu (data spożycia, temperatura, uszkodzenia w czasie transportu).

Oznacza to, że w wielu przypadkach wina należy do magazynu lub sklepu, a nie firmy produkującej. Obawa przed brakiem przychodu sprawia, że produkty spożywcze nie są odpowiednio traktowane i przestają nadawać się do jedzenia.

Warto jednak wiedzieć, że klient ma prawo reklamować żywność maksymalnie do 3 dni od daty zakupy. Zwykle sprzedawcy proszą o paragon lub fakturę, które według prawa wcale nie są konieczne do przeprowadzenia całej procedury.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Prawa konsumenta 1Comments

Sprzedaż lekarstw za pośrednictwem internetu

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się wirtualne apteki, które oferują sprzedaż lekarstw wydawanych bez recepty. Jest to działanie zgodne z prawem oraz przynoszące pokaźne dochody właścicielom. Jak szczegółowo wygląda branża?

Prawa konsumenta 1Comments

Znasz swoje prawa jako konsument?

Konsumentem jest każdy z nas, codziennie podejmujemy ważne decyzje konsumenckie. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ na gospodarkę mają nasze zakupy. Jako aktywni konsumenci jesteśmy chronieni szeregiem ustaw

Prawa konsumenta 0 Comments

Czy klient może ubiegać się wcześniejszą spłatę zadłużenia?

Kryzys gospodarczy ciągle trwa i nieustannie doprowadza do upadku wiele firm i osób prywatnych. Niepewna sytuacja materialna, ciągłe redukcje etatów, poszukiwania lepszej pracy często rujnują spokój. W trudnych czasach jedyną

2 komentarze

  1. Maria
    30 sierpnia, 13:16 Reply
    Zamiast zajmować się wydawaniem pieniędzy na reklamę i reklamowaniem lepiej postawić na jakość i skład produktów spożywczych. Ważne, żeby był on w większej części naturalny.
  2. Grześ
    21 września, 22:16 Reply
    Najlepsza reklama to dobry produkt. Teraz zamiast dawać w reklamy w telewizji, bilboardy, reklamy w radiu itp. powinni polepszać swoje produkty.

Leave a Reply