O czym pamiętać podczas zakupów w sieci?

O czym pamiętać podczas zakupów w sieci?

Internet stał się w ostatnim czasie bardzo potrzebny. Umożliwia komunikację, daje dostęp do wiadomości, przedstawia pomysły na edukację i normalne funkcjonowanie. Wśród internetowych rozwiązań dość znane są zakupy. To szybki i prosty sposób, który skierowany jest do klientów w każdym wieku. Trzeba jednak uważać, bowiem nie zawsze transakcje są prowadzone zgodnie z prawem. Jak rozważnie kupować w sieci?

Na wstępie warto powiedzieć, że towary oferować mogą osoby prywatne oraz właściciele przedsiębiorstw. Oznacza to, że w zasadzie każdy może zaoferować towar i znaleźć klienta. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, kto jest po drugiej stronie.

Najlepiej kupować na popularnych portalach aukcyjnych, które obejmują ochroną transakcje. W związku z tym w razie komplikacji, biorą na siebie odpowiedzialność za zwrot poniesionych kosztów. Dość często użytkownicy sieci wolą korzystać ze sklepów internetowych, które proponują okazyjne ceny i ekspresowy okres dostawy produktów. Niestety zdarzają się fikcyjne sklepy oraz nieznani właściciele, którzy żerują na naiwności i niewiedzy.

Podsumowując, zakupy w sieci warto zacząć od znalezienia opinii o sprzedającym lub sklepie. Odradza się przeprowadzanie prywatnych transakcji, na czatach lub innych stronach bez nadzoru administratora.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Prawa konsumenta 1Comments

Czy można oddać samochód po okresie leasingowania?

Wiele przedsiębiorstw chciałoby korzystać z oferty firm leasingowych, gdyż proponują atrakcyjne warunki i dogodne formy uiszczania opłat. Przeważnie obiektem zainteresowania są auta osobowe oraz pojazdy dostawcze. Często po wygaśnięciu umowy

Prawa konsumenta 2 komentarze

Kiedy możemy zgłosić reklamację?

Po zakupie towaru, gdy spostrzeżemy w nim wadę należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do sprzedawcy. Opóźnienie może skutkować poważnymi konsekwencjami dla ubiegania się o nasze roszczenia. Prawa konsumenta są

Prawa konsumenta 1Comments

Jak postępować z towarem po upływie gwarancji?

Często zakupione towary objęte są gwarancją. Jej długość zależy od indywidualnych cech produktu oraz ustaleń producenta. Dodatkowo gwarancja jest podstawą reklamacji. Często jednak rzeczy psują się już po jej wygaśnięciu?

4 komentarze

 1. wiol
  11 sierpnia, 15:00 Reply
  Najlepiej kupować na popularnych portalach aukcyjnych, które obejmują ochroną transakcje. Mniejsze niebezpieczeństwo.
  • Andrzej
   15 sierpnia, 15:44 Reply
   To nie jest reguła. Jednak faktycznie ryzyko jest mniejsze, a jakby wyszło coś nie tak to łatwiej jest odzyskać pieniądze. Ja zawsze dokładnie sprawdzam opinie o danej stronie przed kupnem, a na aukcjach komentarze.
 2. Anna
  19 sierpnia, 15:24 Reply
  Czasami prywatne transakcje są bardzo opłacalne. Jednak trzeba wiedzieć na co uważać. Nie każdemu można zaufać, ale tak samo jest ze sprzedawcami na allegro.
 3. pelacvo
  17 grudnia, 20:36 Reply
  Jeżeli kupujemy przez internet np ubrania to przede wszystkim musimy myśleć o tym, żeby wziąć dobry rozmiar. To podstawa.

Leave a Reply