Kogo poszukiwali pracodawcy w październiku?

Kogo poszukiwali pracodawcy w październiku?

Październikowe zestawienie portalu monsterpolska.pl otwiera, analogicznie jak w poprzednich miesiącach tego roku, branża IT. Blisko co czwarta oferta pracy była skierowana do specjalistów właśnie z tej dziedziny. Kolejna w zestawieniu kategoria Obsługa Klienta (17%) odnotowała, w porównaniu do ubiegłego miesiąca, wzrost liczby ogłoszeń o jedną trzecią. Dynamiczny wzrost +26% – w stosunku do września zanotowała także Logistyka/ Zakupy/ Transport, która zajęła w rankingu 3 miejsce z udziałem ofert w całej puli na poziomie 15%.

Stabilna pozycja IT zauważalna od początku roku sprawia, że liczba ofert pracy w tej kategorii rośnie i regularnie zajmuje czołowe pozycje w zestawieniu monsterpolska.pl. W październiku, 24% ofert pracy było skierowanych do pracowników reprezentujących tę dziedzinę, a ich liczba, w porównaniu do września, wzrosła o ponad 52%. Pracodawcy niezmiennie poszukiwali przede wszystkim programistów oraz inżynierów oprogramowania.

O ponad jedną trzecią wzrosła liczba ofert dedykowanych kategorii Obsługa Klienta, która obroniła drugie miejsce w październikowym rankingu. Nadal najczęściej poszukiwano doradców i opiekunów Klienta (łącznie 17% wszystkich ogłoszeń pracy z tej kategorii).

Zestawienie monsterpolska.pl zamyka Logistyka / Zakupy/ Transport, z udziałem na poziomie 15%, przy wzroście miesięcznym na poziomie 26%. Duży popyt na pracowników zanotowała Sprzedaż i Sprzedaż detaliczna. Przełożyło się to na 12% udział w całej puli ofert, których liczba w porównaniu do zestawienia wrześniowego, wzrosła o 38%. Choć pracownicy działu Finanse / Księgowość / Controlling mogli pochwalić się tylko 9% zainteresowaniem firm, w ogólnym podsumowaniu liczba ofert dla tej kategorii wzrosła o 40%.

W październiku utrzymał się również wysoki popyt na Inżynierów, na których zapotrzebowanie wzrosło aż o ponad 60%. Firmy intensywnie poszukiwały również pracowników działów HR – zwłaszcza rekruterów wyspecjalizowanych w pozyskiwaniu kandydatów branży IT (57%).

Centra Usług Wspólnych (SSC) oraz firmy outsourcingowe wciąż intensywnie rekrutują. Łącznie ich oferty stanowiły jedną piątą wszystkich zamieszonych w październiku 2014 na monsterpolska.pl, notując skok o 37%.

Centra Usług Wspólnych poszukiwały przede wszystkim pracowników do działów IT / Programowanie (31%). Prawie jedna trzecia ofert pracy była skierowana do kandynatów z kategorii Finanse / Księgowość (26%). Praca czekała także na specjalistów Obsługi Klienta (13%).

Największym zainteresowaniem firm outsourcingowych cieszyli się również kandydaci z kategorii IT / Programowanie, których dotyczyła ponad połowa ofert pracy (56%). Drugie miejsce, zajęły ogłoszenia dla pracowników działu Finanse / Księgowość / Controlling (11%). 7% było zaś adresowanych do analityków biznesowych.

TOP 5 najbardziej pożądanych w październiku zawodów to doradcy klienta, programiści, przedstawiciele handlowi, sprzedawcy detaliczni oraz analitycy biznesowi. Ogólna liczba ofert pracy w zestawieniu miesięcznym wzrosła o 6%.

 

monsterpolska.pl

You might also like

Komisja Europejska upraszcza przepisy dla firm

Obecnie przedsiębiorstwa otwierające swoją działalność powinny respektować prawa i przepisy krajowe oraz powinności i ustalenia UE. Niestety ilość ustaw jest ogromna, że tak naprawdę niemożliwe jest poznanie wszystkich i zastosowanie

Praca 1Comments

Jak ustrzec się przed mobbingiem?

Nie w każdej firmie relacje na poziomie pracownik-przełożony są wzorowe. Bywa tak, że obie strony nie mogą się komunikować i poszukać drogi do kompromisu. Jednak nie należy zapominać, że w

Praca 0 Comments

Kiedy pracownik zwróci pracodawcy koszty odbytych szkoleń?

Każdy pracownik czynny zawodowo marzy, aby nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, poszerzać umiejętności i ciągle się samorealizować. W związku z tym przedsiębiorstwa bardzo często udostępniają swojej kadrze szkolenia lub kursy doszkalające.

2 komentarze

  1. anett
    30 stycznia, 14:33 Reply
    Szkoda, że ofert pracy jest coraz mnie, bo na prawdę nie ma nawet gdzie CV wysłać.
  2. marcik
    03 lutego, 08:51 Reply
    Najbardziej są poszukiwani według mnie spawacze. To podstawa. Szkoda tylko, że kobiety są tak jak by dyskryminowane w tym temacie.

Leave a Reply