Kogo poszukiwali pracodawcy w październiku?

Kogo poszukiwali pracodawcy w październiku?

Październikowe zestawienie portalu monsterpolska.pl otwiera, analogicznie jak w poprzednich miesiącach tego roku, branża IT. Blisko co czwarta oferta pracy była skierowana do specjalistów właśnie z tej dziedziny. Kolejna w zestawieniu kategoria Obsługa Klienta (17%) odnotowała, w porównaniu do ubiegłego miesiąca, wzrost liczby ogłoszeń o jedną trzecią. Dynamiczny wzrost +26% – w stosunku do września zanotowała także Logistyka/ Zakupy/ Transport, która zajęła w rankingu 3 miejsce z udziałem ofert w całej puli na poziomie 15%.

Stabilna pozycja IT zauważalna od początku roku sprawia, że liczba ofert pracy w tej kategorii rośnie i regularnie zajmuje czołowe pozycje w zestawieniu monsterpolska.pl. W październiku, 24% ofert pracy było skierowanych do pracowników reprezentujących tę dziedzinę, a ich liczba, w porównaniu do września, wzrosła o ponad 52%. Pracodawcy niezmiennie poszukiwali przede wszystkim programistów oraz inżynierów oprogramowania.

O ponad jedną trzecią wzrosła liczba ofert dedykowanych kategorii Obsługa Klienta, która obroniła drugie miejsce w październikowym rankingu. Nadal najczęściej poszukiwano doradców i opiekunów Klienta (łącznie 17% wszystkich ogłoszeń pracy z tej kategorii).

Zestawienie monsterpolska.pl zamyka Logistyka / Zakupy/ Transport, z udziałem na poziomie 15%, przy wzroście miesięcznym na poziomie 26%. Duży popyt na pracowników zanotowała Sprzedaż i Sprzedaż detaliczna. Przełożyło się to na 12% udział w całej puli ofert, których liczba w porównaniu do zestawienia wrześniowego, wzrosła o 38%. Choć pracownicy działu Finanse / Księgowość / Controlling mogli pochwalić się tylko 9% zainteresowaniem firm, w ogólnym podsumowaniu liczba ofert dla tej kategorii wzrosła o 40%.

W październiku utrzymał się również wysoki popyt na Inżynierów, na których zapotrzebowanie wzrosło aż o ponad 60%. Firmy intensywnie poszukiwały również pracowników działów HR – zwłaszcza rekruterów wyspecjalizowanych w pozyskiwaniu kandydatów branży IT (57%).

Centra Usług Wspólnych (SSC) oraz firmy outsourcingowe wciąż intensywnie rekrutują. Łącznie ich oferty stanowiły jedną piątą wszystkich zamieszonych w październiku 2014 na monsterpolska.pl, notując skok o 37%.

Centra Usług Wspólnych poszukiwały przede wszystkim pracowników do działów IT / Programowanie (31%). Prawie jedna trzecia ofert pracy była skierowana do kandynatów z kategorii Finanse / Księgowość (26%). Praca czekała także na specjalistów Obsługi Klienta (13%).

Największym zainteresowaniem firm outsourcingowych cieszyli się również kandydaci z kategorii IT / Programowanie, których dotyczyła ponad połowa ofert pracy (56%). Drugie miejsce, zajęły ogłoszenia dla pracowników działu Finanse / Księgowość / Controlling (11%). 7% było zaś adresowanych do analityków biznesowych.

TOP 5 najbardziej pożądanych w październiku zawodów to doradcy klienta, programiści, przedstawiciele handlowi, sprzedawcy detaliczni oraz analitycy biznesowi. Ogólna liczba ofert pracy w zestawieniu miesięcznym wzrosła o 6%.

 

monsterpolska.pl

You might also like

W jakim celu powołano radę pracowniczą?

Duże firmy i profesjonalne korporacje zatrudniają wielu pracowników rocznie. Oczywiście nie nie mogą podejmować rozmów lub negocjacji z każdym. W związku z tym jest możliwość powołania rady pracowników. Czy zajmuje

Po co organizuje się spotkania biznesowe?

Każda szanująca się korporacja, która przyjmuje wielu podwładnych musi zwoływać systematyczne spotkania biznesowe. Są niezbędne do właściwego funkcjonowania korporacji, usuwania błędów i ograniczania kłopotów. Jakie kwestie rozstrzyga się na zebraniach?

Praca 1Comments

Na jakich zasadach będą pracowali cudzoziemcy?

Od jutra wchodzą w życie nowe ustalenia prawne dotyczące pozyskiwania pracowników obcokrajowców. Zmianie poddane zostaną najważniejsze i działające do tej pory zasady. W dużej mierze te, które dotyczyły otrzymywania zezwolenia

2 komentarze

  1. anett
    30 stycznia, 14:33 Reply
    Szkoda, że ofert pracy jest coraz mnie, bo na prawdę nie ma nawet gdzie CV wysłać.
  2. marcik
    03 lutego, 08:51 Reply
    Najbardziej są poszukiwani według mnie spawacze. To podstawa. Szkoda tylko, że kobiety są tak jak by dyskryminowane w tym temacie.

Leave a Reply