Kiedy Rada Fiskalna rozpocznie działanie?

Kiedy Rada Fiskalna rozpocznie działanie?

W planach posłów jest powołanie Rady Fiskalnej, która zajmie się środkami finansowymi Rzeczpospolitej. Już w lipcu poprzedniego roku przedstawili projekt ustawy stabilizującej funkcjonowanie instytucji oraz plany naprawcze na najbliższe lata. Co należy do podstawowych zadań Rady Fiskalnej?

Na wstępie warto wyjaśnić, że według gotowej wizji Rada Fiskalna musi składać się z trzech członków. Każdy otrzyma posadę po wstępnym głosowaniu w Sejmie. Aby znaleźć się w szeregach organizacji należy zdobyć kierunkowe wykształcenie, bogate doświadczenie i wiele motywacji do pracy.

Do istotnych powinności Rady należeć będzie zarządzanie pieniędzmi publicznymi, planowanie wydatków, ciągłe zainteresowanie otrzymanymi kredytami, znajdowanie rezerw finansowych oraz zmniejszanie dziury budżetowej.

Reasumując, Rada Finansowa stanowić ma indywidualny organ władzy państwowej, który podejmie wysiłek zapanowania nad finansami kraju, uspokoi sytuację gospodarczą i znajdzie rozwiązanie w przypadku kryzysu budżetowego.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Wszystko o rentach rodzinnych na 2013 rok

W roku 2013 nie doszło do znaczących zmian w zakresie przyznawania rent rodzinnych. Prawo do renty rodzinnej przysługuje uprawnionym bliskim osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do pobierania

Wiadomości 0 Comments

Obowiązek rejestracji kart pre-paid do 2 stycznia może doprowadzić do paraliżu telekomunikacyjnego

Projekt ustawy antyterrorystycznej zakłada obowiązek rejestracji kart pre-paid do 2 stycznia 2017 roku. Osoby, które nie podadzą operatorom swoich danych, muszą się liczyć z wyłączeniem telefonów. Dotyczy to ponad 20 mln Polaków.

Wiadomości 0 Comments

Nowe prawo restrukturyzacyjne pomaga firmom wyjść na prostą

W Polsce dotychczas tylko 1,5 proc. wszystkich upadłości kończyło się zawarciem układu. Dzięki nowemu Prawu restrukturyzacyjnemu zaczyna się to zmieniać. W pierwszym kwartale tego roku sądy wydały 117 postanowień o upadłości

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply