Dlaczego warto zorganizować w firmie kurs językowy?

Znane firmy i przedsiębiorstwa zatrudniają zdolnych i wykwalifikowanych pracowników, gdyż od pierwszych chwil przynoszą pierwsze korzyści. Jednak nieustanne zdobywanie swoich umiejętności jest istotne i z pewnością potrzebne. Czy zatem przełożony powinien organizować kursy językowe dla kadry?

Nikogo już nie dziwi, że dużym zainteresowaniem cieszą się kandydaci, którzy umieją przynajmniej jeden język obcy w stopniu zaawansowanym. Świadczy to o chęci rozwoju oraz możliwościach współpracy z międzynarodowymi klientami.

Bywają przypadki, kiedy firma nagle rozpoczyna rozmowy z kontrahentem azjatyckim. Proponuje satysfakcjonujące warunki, aczkolwiek nikt nie zna języka i nie jest w stanie prowadzić konsultacji. Wówczas idealnym wyjściem jest przyspieszony kurs chińskiego lub koreańskiego dla całego działu handlowego.

Z pewnością kursy językowe przynoszą duże dobrego. Początkowo trzeba zainwestować pieniądze w rzetelnego lektora i wykładowcę, ale nawet po krótkim czasie firma zdobędzie klienta i pokaźne przychody.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Jak bronić się przed mobbingiem?

Mobbingiem jest systematyczne traktowanie pracowników w sposób nieetyczny i wrogi. Zastraszanie pracownika czy wszelkiego rodzaju groźby są powszechne w firmach. Obecnie wiele osób przyjmuje pracę w oparciu o umowę zlecenie.

Z jakimi problemami borykają się urzędy pracy?

Od dawna wiadomo, że urzędy pracy nie radzą sobie z wyznaczonymi obowiązkami. Wskazanie miejsca pracy dla bezrobotnych jest trudne, a dodatkowe szkolenia nie zawsze są potrzebne. Jakie modyfikacje muszą zostać

Ile wynosi wynagrodzenie podczas postoju w pracy?

Gotowość do pracy to określenie służące do opisania sytuacji, gdzie pracownik był gotowy do robienia swoich obowiązków, jednakże z powodów pracodawcy ich nie wykonywał. Dodatkowo za taki okres należy się

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply