Jak wygląda zwolnienie monitorowane?

Jak wygląda zwolnienie monitorowane?

Każdy przełożony pragnie rozwijać kontakty biznesowe oraz posiadać odpowiedzialnych i rzetelnych pracowników. Niestety kłopoty gospodarcze na świecie sprawiają, że trudno o stałą i niezmienną sytuację. Czasami nieuniknione jest stosowanie zwolnień monitorowanych. Na czym w rzeczywistości polegają? W jakich sytuacjach są organizowane?

O zwolnieniach monitorowanych trzeba mówić w kontekście właścicieli, którzy rezygnują ze współpracy z powodu wystąpienia wewnętrznych problemów. Innymi słowy to zatrudniający nie jest w stanie zapewnić wynagrodzenia, gdyż posiada długi lub traci wspólników.

Aczkolwiek oprócz utraty pracy podwładny może czekać na pomoc w znalezieniu nowego stanowiska. Najczęściej programy organizowane są przez urzędy pracy. Wśród propozycji są spotkania z doradcą zawodowym, szkolenia lub zasiłki.

Wsparcie uruchamiane jest w sytuacji, gdy pracę utraci minimum 50 pracowników w ciągu trzech miesięcy. W pozostałych przypadkach przepisy systemowe nie zapewniają żadnych opcji dodatkowych.

red. Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

You might also like

Praca 1Comments

Dodatkowy dzień wolny od pracy w listopadzie

Zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku przypada w sobotę. Jako, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy, pracownikom należy się dodatkowy dzień „urlopu”.

Czy kawiarnia przyniesie zysk?

Otwarcie własnej firmy nie jest takie łatwe. Trzeba posiadać wolny czas, kapitał początkowy i ciekawy pomysł. Jeśli uda się zgrać wszystkie elementy można odnieść naprawdę duży sukces. Czy w dzisiejszych

Praca dla osób z wykształceniem podstawowym

Obecnie coraz ciężej osobom z wyższym wykształceniem znaleźć dobrą pracę. Na rynku pracy panuje duża konkurencja, a ilość ofert pracy jest ograniczona. Jakie szanse na znalezienie dobrej pracy ma w

1 Comment

  1. anett
    30 stycznia, 14:38 Reply
    Program jest fajny sam w sobie, ale niestety ciężko jest znaleźć dzisiaj pracę.. Coraz ciężej i lepiej pewnie nie będzie.

Leave a Reply