Jak wygląda zwolnienie monitorowane?

Jak wygląda zwolnienie monitorowane?

Każdy przełożony pragnie rozwijać kontakty biznesowe oraz posiadać odpowiedzialnych i rzetelnych pracowników. Niestety kłopoty gospodarcze na świecie sprawiają, że trudno o stałą i niezmienną sytuację. Czasami nieuniknione jest stosowanie zwolnień monitorowanych. Na czym w rzeczywistości polegają? W jakich sytuacjach są organizowane?

O zwolnieniach monitorowanych trzeba mówić w kontekście właścicieli, którzy rezygnują ze współpracy z powodu wystąpienia wewnętrznych problemów. Innymi słowy to zatrudniający nie jest w stanie zapewnić wynagrodzenia, gdyż posiada długi lub traci wspólników.

Aczkolwiek oprócz utraty pracy podwładny może czekać na pomoc w znalezieniu nowego stanowiska. Najczęściej programy organizowane są przez urzędy pracy. Wśród propozycji są spotkania z doradcą zawodowym, szkolenia lub zasiłki.

Wsparcie uruchamiane jest w sytuacji, gdy pracę utraci minimum 50 pracowników w ciągu trzech miesięcy. W pozostałych przypadkach przepisy systemowe nie zapewniają żadnych opcji dodatkowych.

red. Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

You might also like

Jakie są ulgi z tytułu prowadzenia działalności w miejscu zamieszkania?

Biznesmeni, którzy postanowili wykorzystywać cześć swojego mieszkania na cele prowadzonej działalności gospodarczej, mogą odliczyć koszty amortyzacji w tytule aktywności gospodarczej. Decydując się na takie postępowanie, należy w pierwszej fazie: –

Naruszenie praw pracownika przez pracodawcę

W Kodeksie pracy znajduje się katalog sytuacji, w których pracodawca może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za naruszanie praw pracowniczych. Na pracodawcę lub osobę, która wykonuje jego obowiązki może zostać nałożona

W jakim celu organizuje się wyjazdy integracyjne?

Od dawna wiadomo, że dobre relacje między zatrudnionymi to fundament rodzinnej atmosfery w pracy. Oznacza to, że każdy przełożony musi dbać o nawiązanie więzi zawodowych lub ich zacieśnienie. Świetnym wyjściem

1 Comment

  1. anett
    30 stycznia, 14:38 Reply
    Program jest fajny sam w sobie, ale niestety ciężko jest znaleźć dzisiaj pracę.. Coraz ciężej i lepiej pewnie nie będzie.

Leave a Reply