Jak wygląda zwolnienie monitorowane?

Jak wygląda zwolnienie monitorowane?

Każdy przełożony pragnie rozwijać kontakty biznesowe oraz posiadać odpowiedzialnych i rzetelnych pracowników. Niestety kłopoty gospodarcze na świecie sprawiają, że trudno o stałą i niezmienną sytuację. Czasami nieuniknione jest stosowanie zwolnień monitorowanych. Na czym w rzeczywistości polegają? W jakich sytuacjach są organizowane?

O zwolnieniach monitorowanych trzeba mówić w kontekście właścicieli, którzy rezygnują ze współpracy z powodu wystąpienia wewnętrznych problemów. Innymi słowy to zatrudniający nie jest w stanie zapewnić wynagrodzenia, gdyż posiada długi lub traci wspólników.

Aczkolwiek oprócz utraty pracy podwładny może czekać na pomoc w znalezieniu nowego stanowiska. Najczęściej programy organizowane są przez urzędy pracy. Wśród propozycji są spotkania z doradcą zawodowym, szkolenia lub zasiłki.

Wsparcie uruchamiane jest w sytuacji, gdy pracę utraci minimum 50 pracowników w ciągu trzech miesięcy. W pozostałych przypadkach przepisy systemowe nie zapewniają żadnych opcji dodatkowych.

red. Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

You might also like

Praca 0 Comments

Niepełnosprawność a kariera zawodowa

Niepełnosprawność to niesprawność fizyczna lub psychiczna, który utrudnia zwyczajne funkcjonowanie. Czasami w spełnianiu codziennych obowiązków potrzebna jest pomoc osób trzecich. Czy niepełnosprawność blokuje rozwój zawodowy? W zgodzie z przepisami sprzed

Czy istnieje pojęcie przymusowego urlopu?

Wedle polskiego prawa nie istnieje urlop przymusowy. W związku z tym przełożony nie jest upoważniony do wysłania pracownika na bezpłatne wolne. Każdy zatrudniony może sprzeciwić się takiej decyzji, bowiem jest

Praca 1Comments

W jakim celu powołuje się grupę zadaniową?

Każdy pracownik pracujący w dużej korporacji posiada zakres powinności, którymi musi zajmować się na co dzień. Zdarzają się jednak przypadki, w których trzeba wykonać szybko i sprawnie jakiś projekt, aczkolwiek

1 Comment

  1. anett
    30 stycznia, 14:38 Reply
    Program jest fajny sam w sobie, ale niestety ciężko jest znaleźć dzisiaj pracę.. Coraz ciężej i lepiej pewnie nie będzie.

Leave a Reply