Jak wygląda zwolnienie monitorowane?

Jak wygląda zwolnienie monitorowane?

Każdy przełożony pragnie rozwijać kontakty biznesowe oraz posiadać odpowiedzialnych i rzetelnych pracowników. Niestety kłopoty gospodarcze na świecie sprawiają, że trudno o stałą i niezmienną sytuację. Czasami nieuniknione jest stosowanie zwolnień monitorowanych. Na czym w rzeczywistości polegają? W jakich sytuacjach są organizowane?

O zwolnieniach monitorowanych trzeba mówić w kontekście właścicieli, którzy rezygnują ze współpracy z powodu wystąpienia wewnętrznych problemów. Innymi słowy to zatrudniający nie jest w stanie zapewnić wynagrodzenia, gdyż posiada długi lub traci wspólników.

Aczkolwiek oprócz utraty pracy podwładny może czekać na pomoc w znalezieniu nowego stanowiska. Najczęściej programy organizowane są przez urzędy pracy. Wśród propozycji są spotkania z doradcą zawodowym, szkolenia lub zasiłki.

Wsparcie uruchamiane jest w sytuacji, gdy pracę utraci minimum 50 pracowników w ciągu trzech miesięcy. W pozostałych przypadkach przepisy systemowe nie zapewniają żadnych opcji dodatkowych.

red. Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

You might also like

Jak działają portale społecznościowe poświęcone karierze?

W dzisiejszych czasach Internet znacznie ułatwia znalezienie pracy, jak i poznanie przez przyszłego przełożonego kandydatów. Dzięki portalom społecznościowym przypisany karierze można przedstawić się z lepszej strony i poznać ludzi z

Jakie obowiązki wykonuje agencja zatrudnienia?

Wiele osób ma problemy ze znalezieniem stałej i dobrze płatnej pracy. Dlatego też powstało wiele przedsiębiorstw, które proponują pomoc bezrobotnym w dalszym rozwoju zawodowym. Wśród nich znaleźć można agencje zatrudnienia.

Oto najlepsze miejsca pracy na świecie

Great Place to Work ogłosił po raz czwarty listę Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie. Trzy pierwsze miejsca zajmują firmy z sektora IT: Google, SAS Institute i NetApp. Te same

1 Comment

  1. anett
    30 stycznia, 14:38 Reply
    Program jest fajny sam w sobie, ale niestety ciężko jest znaleźć dzisiaj pracę.. Coraz ciężej i lepiej pewnie nie będzie.

Leave a Reply