Jak wygląda wynagrodzenie humanisty?

Jak wygląda wynagrodzenie humanisty?

Od dawna pozyskanie stałej i satysfakcjonującej pracy wymaga właściwych kwalifikacji i predyspozycji. Często jest tak, że rynek odrzuca studentów niektórych kierunków. Szczególne kłopoty mają humaniści. Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć po ukończeniu edukacji?

Od kilku lat wiadomo, że największe szansę na ciekawe zatrudnienie mają kandydaci z umysłem ścisłym. Chodzi głównie o tych, którzy ukończyli politechniki i naukę na uniwersytetach.

Tak naprawdę wielkość pensji często zależy od posiadanego doświadczenia i przebytych warsztatów zawodowych. Jednak w przypadku humanistów standardowe wynagrodzenie nie jest wyższe niż 4 tys. zł netto. Z pewnością chodzi o zatrudnienie na podstawie umowy o pracę i stabilne warunki.

Z taktycznego punktu widzenia najlepiej wybrać studia przydatne wśród programistów lub ekonomistów. Warto jednak zabiegać wykształcenie zgodne z pasjami, aby czerpać satysfakcję z uprawianego zawodu.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 2 komentarze

Na jakich zasadach przyznaje się nagrody jubileuszowe?

Zazwyczaj dla pracujących podstawową motywacją są pieniądze. Jeśli przypadkowo uda się uzyskać premię, chęć do pracy wzrasta. Wśród różnych form dofinansowywania zatrudnionych jest tak nagroda jubileuszowa. W jakich przypadkach jest

Zarobki 2 komentarze

Finansiści dobrze opłacani przez pracodawców

Jak pokazują dane serwisu zarobki.pracuj.pl, w 2014 roku doradca korporacyjny ds. średnich i dużych przedsiębiorstw zarobił przeciętnie 7 664 złotych netto. Wpływ na zarobki finansistów, przekraczające średnią krajową, ma wiele

Zarobki 0 Comments

Jak obliczyć trzynastkę?

W zgodzie z przepisami funkcjonuje grupa podwładnych, którzy mogą otrzymać trzynastą wypłatę (tzw. trzynastkę). Sposób jej naliczania jest bardzo specyficzny i związany z kilkoma czynnikami. Kto został upoważniony do trzynastej

5 komentarzy

 1. Paweł
  30 sierpnia, 14:00 Reply
  Trochę racji w tym wszystkim jest, ale warto spojrzeć na to z innej strony. Chociażby dlatego, że po ukończeniu takich studiów o pracę jest na prawdę ciężko. Chyba, że po znajomości.
 2. Kamila
  04 września, 15:08 Reply
  Nie koniecznie. Młode firmy coraz częściej zgadzają się przyjąć nie doświadczonego pracownika, po to, aby on to doświadczenie nabył. A jeżeli się sprawdzi to zostaje zatrudniony na stałe.
 3. kapix
  24 września, 22:31 Reply
  Czy ja wiem czy często tak zatrudniają? Praca ciekawa i dość "fajna", ale chyba z tą pracą trudno. No chyba, że firma "mcdonald" też się liczy jako zatrudniająca "żeby nabył doświadczenie". :D
 4. adm
  13 sierpnia, 16:00 Reply
  Od kilku lat wiadomo, że największe szansę na ciekawe zatrudnienie mają kandydaci z umysłem ścisłym.
 5. akcentt
  31 stycznia, 11:25 Reply
  To zależy, czy humanista pracuje w szkole, czy nie. Moim zdaniem i tak wynagrodzenie jest za wysokie.

Leave a Reply