Jak wygląda wynagrodzenie humanisty?

Jak wygląda wynagrodzenie humanisty?

Od dawna pozyskanie stałej i satysfakcjonującej pracy wymaga właściwych kwalifikacji i predyspozycji. Często jest tak, że rynek odrzuca studentów niektórych kierunków. Szczególne kłopoty mają humaniści. Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć po ukończeniu edukacji?

Od kilku lat wiadomo, że największe szansę na ciekawe zatrudnienie mają kandydaci z umysłem ścisłym. Chodzi głównie o tych, którzy ukończyli politechniki i naukę na uniwersytetach.

Tak naprawdę wielkość pensji często zależy od posiadanego doświadczenia i przebytych warsztatów zawodowych. Jednak w przypadku humanistów standardowe wynagrodzenie nie jest wyższe niż 4 tys. zł netto. Z pewnością chodzi o zatrudnienie na podstawie umowy o pracę i stabilne warunki.

Z taktycznego punktu widzenia najlepiej wybrać studia przydatne wśród programistów lub ekonomistów. Warto jednak zabiegać wykształcenie zgodne z pasjami, aby czerpać satysfakcję z uprawianego zawodu.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 0 Comments

Czy pensja motywuje do pracy?

Motywacja jest ważna w każdej pracy. Pozwala wypełniać plany i wizje, skłania do podejmowania projektów trudnych i skomplikowanych. Sposobów motywowania jest mnóstwo, jednak można wybrać kilka najważniejszych, które zawsze będą

Zarobki 0 Comments

Obliczamy wynagrodzenie za część miesiąca

Nieobecności pracownika sprawiają, że zobowiązania nie są w pełni wykonywane, a sami pracownicy nie wyrabiają wszystkich etatowych godzin. W związku z tym przed skomplikowanym zadaniem staje sam pracodawca, który musi

Zarobki 0 Comments

Praca w Portugalii – wynagrodzenie

Wyjazd do pracy w Portugalii powinien być poprzedzony dokładnym przemyśleniem na jakie wynagrodzenie możemy liczyć i czy taki wyjazd się nam opłaca. W Portugalii wartość minimalnego wynagrodzenia jest ustalona przez

5 komentarzy

 1. Paweł
  30 sierpnia, 14:00 Reply
  Trochę racji w tym wszystkim jest, ale warto spojrzeć na to z innej strony. Chociażby dlatego, że po ukończeniu takich studiów o pracę jest na prawdę ciężko. Chyba, że po znajomości.
 2. Kamila
  04 września, 15:08 Reply
  Nie koniecznie. Młode firmy coraz częściej zgadzają się przyjąć nie doświadczonego pracownika, po to, aby on to doświadczenie nabył. A jeżeli się sprawdzi to zostaje zatrudniony na stałe.
 3. kapix
  24 września, 22:31 Reply
  Czy ja wiem czy często tak zatrudniają? Praca ciekawa i dość "fajna", ale chyba z tą pracą trudno. No chyba, że firma "mcdonald" też się liczy jako zatrudniająca "żeby nabył doświadczenie". :D
 4. adm
  13 sierpnia, 16:00 Reply
  Od kilku lat wiadomo, że największe szansę na ciekawe zatrudnienie mają kandydaci z umysłem ścisłym.
 5. akcentt
  31 stycznia, 11:25 Reply
  To zależy, czy humanista pracuje w szkole, czy nie. Moim zdaniem i tak wynagrodzenie jest za wysokie.

Leave a Reply