Jak należy walczyć o podwyżkę?

Jak należy walczyć o podwyżkę?

Większość podwładnych narzeka na warunki pracy. Zwykle chodzi o ogromną odpowiedzialność, nieregularne zmiany oraz zbyt niskie wynagrodzenie. Okazuje się natomiast, że tylko niewielki procent zabiega o podwyżkę i świadomie domaga się należnych praw. Czemu Polacy nie chcą prosić o lepszą pensję?

Z analiz przeprowadzonych na wszystkich kontynentach wynika, że podwładni nie cieszą się z życia zawodowego, jednak nie potrafią nic zrobić w tej sprawie. Innymi słowy żyją w kiepskiej sytuacji i nie spodziewają się niczego nowego.

Okazuje się natomiast, że od czasu do czasu warto walczyć o swoje i podjąć ryzyko, gdyż wyniki mogą się być lepsze od prognoz. Oczywiście poczynione kroki są zależne od sytuacji, kondycji finansowej przedsiębiorcy oraz nastawienia szefa.

Jednak do osiągnięcia wymarzonego celu jest potrzebna świadomość oczekiwań (tzn. określenie wysokości podwyżki) oraz wykorzystanie nadarzającej się okazji (np. sukces w pracy). Nie należy jednak załatwiać sprawy niegrzecznie, żądać zmiany warunków, grozić zwolnieniem lub zachowywać się emocjonalnie, ponieważ często przynosi to odwrotny efekt.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 0 Comments

Kto kontroluje wypłatę wynagrodzeń?

Jednym z znaczących czynników stosunku pracy jest wynagrodzenie. To elementarne świadczenie powinno być adekwatne do rodzaju pracy, umiejętności i kwalifikacjom zatrudnionego oraz być wypłacane w określonym czasie. Inspekcją tego procesu

Zarobki 0 Comments

Płaca osób na państwowych stanowiskach

Kwotę zarobku pracowników strefy pieniężnej Polski określa się na podstawie innych zasad, niż w kwestii standardowych porozumień o prace w indywidualnych zakładach pracy. Opisane wypłaty podlegają pod określone układy zbiorowe.

Zarobki 0 Comments

Ile aktualnie wynosi płaca minimalna?

W zgodzie z przepisami z początkiem nowego roku określana jest wartość płacy minimalnej. O wysokości decyduje Komisja Trójstronna, która cyklicznie podaje aktualne dane do wiadomości publicznej. Ile w 2014 roku

3 komentarze

 1. Marlenka
  06 września, 14:39 Reply
  Większość podwładnych narzeka na warunki pracy. I nie ma się co dziwić, bo obecne warunki pracy i pracy wcale nie pozwalają na satysfakcję z wykonywanej pracy.
 2. adam
  13 sierpnia, 15:59 Reply
  Okazuje się natomiast, że od czasu do czasu warto walczyć o swoje i podjąć ryzyko, gdyż wyniki mogą się być lepsze od prognoz.
 3. akcentt
  31 stycznia, 11:22 Reply
  My możemy sobie walczyć o podwyżkę, ale niestety prawda jest taka, że nie łatwo jest ją dostać.

Leave a Reply