Jak należy walczyć o podwyżkę?

Jak należy walczyć o podwyżkę?

Większość podwładnych narzeka na warunki pracy. Zwykle chodzi o ogromną odpowiedzialność, nieregularne zmiany oraz zbyt niskie wynagrodzenie. Okazuje się natomiast, że tylko niewielki procent zabiega o podwyżkę i świadomie domaga się należnych praw. Czemu Polacy nie chcą prosić o lepszą pensję?

Z analiz przeprowadzonych na wszystkich kontynentach wynika, że podwładni nie cieszą się z życia zawodowego, jednak nie potrafią nic zrobić w tej sprawie. Innymi słowy żyją w kiepskiej sytuacji i nie spodziewają się niczego nowego.

Okazuje się natomiast, że od czasu do czasu warto walczyć o swoje i podjąć ryzyko, gdyż wyniki mogą się być lepsze od prognoz. Oczywiście poczynione kroki są zależne od sytuacji, kondycji finansowej przedsiębiorcy oraz nastawienia szefa.

Jednak do osiągnięcia wymarzonego celu jest potrzebna świadomość oczekiwań (tzn. określenie wysokości podwyżki) oraz wykorzystanie nadarzającej się okazji (np. sukces w pracy). Nie należy jednak załatwiać sprawy niegrzecznie, żądać zmiany warunków, grozić zwolnieniem lub zachowywać się emocjonalnie, ponieważ często przynosi to odwrotny efekt.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 0 Comments

Czy przysługuje wynagrodzenie za niewykonaną pracę?

Za pracę wykonaną przysługuje wynagrodzenie. Pracownik ma prawo do wynagrodzenia za czas pracy niewykonanej w przypadku, gdy pozwalają na to przepisy prawa pracy. Podstawowym obowiązkiem pracownika jest wykonywanie pracy pod

Zarobki 0 Comments

Ile aktualnie wynosi płaca minimalna?

W zgodzie z przepisami z początkiem nowego roku określana jest wartość płacy minimalnej. O wysokości decyduje Komisja Trójstronna, która cyklicznie podaje aktualne dane do wiadomości publicznej. Ile w 2014 roku

Zarobki 0 Comments

Zasady przyznawania wynagrodzenia akordowego

O wynagrodzeniu akordowym mówi się wtedy, gdy zarobi zależą od jakości i szybkości pracy zatrudnionego. Dotyczy to głównie dużych przedsiębiorstw przemysłowych lub fabryk czyli hali produkcyjnych. Jak dokładnie oblicza się

3 komentarze

 1. Marlenka
  06 września, 14:39 Reply
  Większość podwładnych narzeka na warunki pracy. I nie ma się co dziwić, bo obecne warunki pracy i pracy wcale nie pozwalają na satysfakcję z wykonywanej pracy.
 2. adam
  13 sierpnia, 15:59 Reply
  Okazuje się natomiast, że od czasu do czasu warto walczyć o swoje i podjąć ryzyko, gdyż wyniki mogą się być lepsze od prognoz.
 3. akcentt
  31 stycznia, 11:22 Reply
  My możemy sobie walczyć o podwyżkę, ale niestety prawda jest taka, że nie łatwo jest ją dostać.

Leave a Reply