Jak działają agencje zatrudnienia?

Jak działają agencje zatrudnienia?

Wiele młodych ludzi deklaruje kłopoty ze znalezieniem stabilnej i dobrze płatnej pracy. Dlatego też jest dużo firm, które wspierają bezrobotnych w karierze zawodowej. Wśród nich są agencje zatrudnienia. Czym się zajmują i jak funkcjonują? Czy skutecznie znajdują zatrudnienie dla swoich klientów?

Podstawowym obowiązkiem dobrej agencji zatrudnienia jest właściwe dopasowywanie pracy do możliwości kandydata, pomoc w ukształtowaniu aktywności zawodowej, powiększanie kwalifikacji (kursy i szkolenia) oraz budowania dokumentów aplikacyjnych.

Z pewnością każda agencja może wyróżniać się w wybranej branży. Zwykle czynią tak mniejsze firmy, które stawiają na pośrednictwo pracy lub pomoc czy porady zawodowe.

Aby założyć agencję zatrudnienia trzeba posiadać pomieszczenie biurowe, komputer, pracownika oraz czyste konto podatkowe oraz kredytowe. Pozostałe formalności {bardzo przypominają są podobne jak przy rejestrowaniu klasycznej działalności gospodarczej.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Jak nie pisać listu motywacyjnego?

List motywacyjny to sposób na autoprezentację i metoda dobrej promocji. Warto pamiętać, aby atrakcyjnie obudować informację i zainteresować przyszłego pracodawcę pomysłowością i kreatywnymi rozwiązaniami. Są jednak błędy, których popełniać nie

Oto najlepsze miejsca pracy na świecie

Great Place to Work ogłosił po raz czwarty listę Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy na świecie. Trzy pierwsze miejsca zajmują firmy z sektora IT: Google, SAS Institute i NetApp. Te same

Co pracodawca sprawdza na rozmowie kwalifikacyjnej?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które prowadzi nabór na wybrane stanowisko, organizuje rozmowę rekrutacyjną. Metoda sprawdzania wiedzy i umiejętności zależy od umownych oczekiwań pracodawcy. Wiele zadań i testów powtarza się prawie zawsze.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply