Ile zarabiają eurodeputowani?

Praca w Parlamencie Europejskim wymaga ogromnej wiedzy, odpowiedzialności i obeznania w świecie polityki. Polska posiada tam swoich przedstawicieli (eurodeputowanych), którzy wykonują swoje obowiązki europarlamentarzysty. Jakie zarobki można osiągnąć zajmują takie stanowisko?

Jeszcze jakiś czas temu każdy eurodeputowany otrzymywał zarobki od skarbu swojego państwa. Zatem zarobki różniły się, szczególnie wśród biedniejszych i bogatszych państw Unii Europejskiej. Jednakże wprowadzono zmiany w sposobie wypłaty wynagrodzenia.

Przede wszystkim każdy europarlamentarzysta otrzymuje wynagrodzenie w takiej samej kwocie. Jest to duże udogodnienie i procedura, która traktuje wszystkich na równi. W zasadzie każdy europoseł ma do wykonania podobne obowiązki, zatem powinien uzyskiwać taką samą pensję.

Obecnie zarobki pracowników Parlamentu Europejskiego wynoszą ok. 8 tys. euro (czyli ponad 25 tys. zł). Jest to kwota astronomiczna dla przeciętnego Polaka, jednak należy wziąć pod uwagę ciążącą odpowiedzialność oraz częstotliwość wyjazdów zagranicznych, które stanowczą dezorganizują życie osobiste.

Wymieniona wyżej kwota to jedynie podstawa. Oprócz tego europoseł może ubiegać się o dietę na każdy dzień przebywania w parlamencie, dotację na biuro poselskie w Polsce i Brukseli.

 

Justyna Błahut
www.gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 0 Comments

Jakie wypłaty otrzymują architekci?

Posada architekta wymaga wyższego wykształcenia (przynajmniej studia magisterskie) oraz kilku lat stażu. Jest to zawód trudny, bardzo odpowiedzialny, ale również interesujący pod względem materialnym. Jak kształtują się zarobki architekta w

Zarobki 0 Comments

Czy przełożony może zmniejszać pensję?

Dla wielu pracowników ogromną motywacją jest wynagrodzenie oraz ewentualne premie za właściwe wykonywanie obowiązków. Jednak czasy są coraz trudniejsze i problemy finansowe mają również przedsiębiorcy. Czy przełożony może obniżyć pensję

Zarobki 0 Comments

Jak kształtują się zarobki właścicieli firm?

Większość pracowników dużych przedsiębiorstw i korporacji prognozuje założenie własnej działalności gospodarczej. Przyczyn takiego planu zawodowego jest kilka. Aczkolwiek zazwyczaj najbardziej poważana jest niezależność decyzyjna i materialna. Ile zarabia przeciętny przedsiębiorca?

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply