Czy wolontariuszowi należą się świadczenia?

Czy wolontariuszowi należą się świadczenia?

Wolontariusze poszukiwani są w różnych organizacjach i stowarzyszeniach. Chcą realizować zlecone zadania bezpłatnie i akceptują trudne warunki pracy. Aczkolwiek zgodnie z przepisami mogą liczyć na nieliczne świadczenia dodatkowe. Jakie? Na jakich zasadach są przyznawane?

Na wstępie należy wyjaśnić, że bazą funkcjonowania wolontariusza jest ochota do wykonywania obowiązków bezinteresownie. Oznacza to, że może przejąć wybrane stanowisko, wypełniać szereg obowiązków, ale nie oczekuje na wynagrodzenie.

Trzeba jednak wspomnieć, że oprócz środków finansowych można nagradzać pracowników w inny sposób. Jednocześnie należy wiedzieć, że nie jest to wdzięczność za pracę, ale legalne działanie na rzecz poprawy warunków współpracy.

Oprócz tego pracodawca może pokrywać koszty transportu, dziennej diety, ewentualnych kursów, wyjazdów. Sporadycznie możliwe jest otoczenie ubezpieczeniem zdrowotnym lub wypadkowym. Wszystko zależy od chęci przełożonego oraz charakteru zajmowanego stanowiska.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Zarobki 5 komentarzy

Jak wygląda wynagrodzenie humanisty?

Od dawna pozyskanie stałej i satysfakcjonującej pracy wymaga właściwych kwalifikacji i predyspozycji. Często jest tak, że rynek odrzuca studentów niektórych kierunków. Szczególne kłopoty mają humaniści. Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć

Zarobki 0 Comments

Jak obliczyć pensję pracownika?

Każdy pracownik przyjęty na podstawie umowy powinien dostawać wynagrodzenie. Powinno odpowiadać wypełnianym obowiązkom oraz liczbie przepracowanych godzin. Czy istnieje specjale wskazania, które rozstrzygają o wysokości pensji dla zatrudnionego? Po pierwsze

Zarobki 1Comments

Wszystko o dodatku zmianowym

Obowiązkiem każdego kierownika jest wypłacanie zatrudnionym umownego wynagrodzenia oraz dodatkowych pieniędzy związanych z wypełnianiem niestandardowych czynności. W momencie podjęcia nietypowych zadań można liczyć na większą pensję. Wśród różnych dopuszczalnych premii

2 komentarze

  1. albert
    13 sierpnia, 16:00 Reply
    Na wstępie należy wyjaśnić, że bazą funkcjonowania wolontariusza jest ochota do wykonywania obowiązków bezinteresownie, czyli bez zapłaty.
  2. akcentt
    31 stycznia, 11:27 Reply
    Moim zdaniem wolontariuszowi też powinny się należeć jakieś świadczenia. W końcu poświęca on swój wolny czas.

Leave a Reply