Co ile miesięcy organizować ocenę pracowniczą?
W dużych firmach i korporacjach prowadzi się cykliczne oceny pracowników. Są one potrzebne, żeby uwypuklić powtarzające się błędy, pochwalić za sukcesy lub przedyskutować inne sprawy służbowe. Kiedy pracodawca musi zaliczyć ocenę podwładnego? Jaki system będzie korzystny dla obu stron?
Na wstępie warto powiedzieć, że zwykle ocena pracownika odbywa się na prośbę kierownika lub prezesa. W czasie rozmowy porusza się kwestię podejścia do powierzonych obowiązków, stosunków z pozostałymi pracownikami, zaangażowanie oraz przyznaje lub zabiera premie lub nagrody.
Powodem wprowadzenia oceny pracowniczej jest monitorowanie, panowanie nad podwładnymi, podgląd postępów, zamykanie bieżących problemów, szukanie wyjścia w przypadku wystąpienia komplikacji oraz umacnianie więzi i korygowanie niewłaściwych zachowań.
Warto takie operacje organizować często, gdyż ewentualne uwagi nie będą odwlekane, pochwały zapominane, a czasowe konflikty omijane. W idealnych warunkach powinny być co miesiąc, jednak ze względu na wiele obowiązków ciężko poświęcić każdemu tyle samo czasu. W rzeczywistości dobrze sprawdza się kwartalne powracanie do sprawy.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Charakterystyka międzynarodowego wolontariatu
W Polsce wolontariusz uważany jest za osobę szlachetną i dobroduszną, która bezpłatnie i z własnej woli wykonuje obowiązki związane z branżą oraz specjalizacją wybranego stanowiska. Dodatkowo cudzoziemcy również mogą działać
Kto może przedłużyć okres wychowawczy dla dziecka?
Narodzenie dziecka jest dla rodziny istotnym i radosnym momentem. Dodatkowo rząd w ramach ulg prorodzinnych daje kilka udogodnień. Jedną z nich jest możliwość uzyskania dłuższego urlopu opiekuńczego. Ponieważ aktualizacja prawa
Gdy kobieta w ciąży straci pracę…
Zwolnienie to przykry incydent, tym bardziej jeśli pracownika zaszła w owym czasie w ciąże. W takiej sytuacji warto pojawić się w zamiejscowym Urzędzie Pracy, ponieważ oprócz standardowego ubezpieczenia zdrowotnego ciężarna
1 Comment
akcentt
31 stycznia, 11:27