Czy prawo konsumenckie chroni klientów?

Czy prawo konsumenckie chroni klientów?

Od dłuższego czasu wiadomo, że w wielu sklepach prawa konsumentów są nieustannie łamane. Sprzedawcy wprowadzają w błąd, przedstawiają wewnętrzne przepisy, nie respektują odgórnych ustaw europejskich. Jakie zmiany nastąpią jeszcze w tym roku?

Wzrost popularności internetu spowodował, że większość osób poszukuje interesujących i atrakcyjnych propozycji w sieci. Kupują produkty, które mogli zobaczyć tylko na zdjęciach, więc często okazują się błędem. W związku z tym wydłużono termin zwrotu niechcianego produktu z dziesięciu do czternastu dni.

Oprócz tego obowiązkiem każdego sprzedawcy będzie przygotowanie profesjonalnego i rzetelnego opisu dla posiadanego asortymentu. Powinien zawierać wszystkie informacje, dane techniczne oraz rzeczywiste i dobre jakościowo zdjęcia. Ograniczy to występujące konflikty i sprzedaż tandetnych produktów.

Przyczyną zmian są liczne skargi przysyłane z całej Unii Europejskiej, w których klienci wyrażają swoje niezadowolenie z przeprowadzonych transakcji, chcą zmiany przepisów i wdrożenia surowych kar dla oszustów.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Prawa konsumenta 11 komentarzy

Skuteczne odzyskiwanie należności

Według danych statystycznych wzrasta średnie zadłużenie przeciętnego Polaka, a jednocześnie rośnie również liczba osób, które swoich zobowiązań nie spłacają regularnie. I nie chodzi tu jedynie o zobowiązania finansowe względem banków.

Prawa konsumenta 2 komentarze

Jak Polki oszczędzają?

Według opublikowanych badań połowa kobiet mieszkających w Polsce nie posiada oszczędności. Jedynie 20% z ankietowanym ma kwotę około 5 tysięcy odłożoną na czarną godzinę. Nie dziwi więc fakt, iż w

Prawa konsumenta 1Comments

Wszystko o gwarancji konsumenckiej

Każdy konsument, który dokonuje drogich zakupów w sklepach ze sprzętem zwraca uwagę na możliwości gwarancyjne. Przede wszystkim po to, aby mieć pewność czy towar podlega naprawom lub wymianie. Czy w

3 komentarze

 1. oleka
  11 sierpnia, 14:59 Reply
  Wzrost popularności internetu spowodował, że większość osób poszukuje interesujących i atrakcyjnych propozycji w sieci. Też tak robię.
 2. kal
  17 grudnia, 20:45 Reply
  Niby prawo konsumenckie ma chronić konsumentów, ale czy tak jest na prawdę? Wydaje mi się, że w niektórych przypadkach nie.
 3. peter
  19 grudnia, 15:05 Reply
  Gdyby prawo konsumenckie nie chroniło konsumentów to jaki byłby w tym w ogóle sens? Jak dla mnie to żadnego.

Leave a Reply