Czy prawo konsumenckie chroni klientów?

Czy prawo konsumenckie chroni klientów?

Od dłuższego czasu wiadomo, że w wielu sklepach prawa konsumentów są nieustannie łamane. Sprzedawcy wprowadzają w błąd, przedstawiają wewnętrzne przepisy, nie respektują odgórnych ustaw europejskich. Jakie zmiany nastąpią jeszcze w tym roku?

Wzrost popularności internetu spowodował, że większość osób poszukuje interesujących i atrakcyjnych propozycji w sieci. Kupują produkty, które mogli zobaczyć tylko na zdjęciach, więc często okazują się błędem. W związku z tym wydłużono termin zwrotu niechcianego produktu z dziesięciu do czternastu dni.

Oprócz tego obowiązkiem każdego sprzedawcy będzie przygotowanie profesjonalnego i rzetelnego opisu dla posiadanego asortymentu. Powinien zawierać wszystkie informacje, dane techniczne oraz rzeczywiste i dobre jakościowo zdjęcia. Ograniczy to występujące konflikty i sprzedaż tandetnych produktów.

Przyczyną zmian są liczne skargi przysyłane z całej Unii Europejskiej, w których klienci wyrażają swoje niezadowolenie z przeprowadzonych transakcji, chcą zmiany przepisów i wdrożenia surowych kar dla oszustów.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Prawa konsumenta 1Comments

Po co komu rzecznik konsumenta?

W polskim prawie za konsumenta uważa się osobę, która nabywa towary lub usługi. Ma ona określone prawa i obowiązki. Pieczę nad respektowaniem i pogwałcaniem podstawowych wytycznych trzyma rzecznik konsumenta. Po

Prawa konsumenta 2 komentarze

Jak Polki oszczędzają?

Według opublikowanych badań połowa kobiet mieszkających w Polsce nie posiada oszczędności. Jedynie 20% z ankietowanym ma kwotę około 5 tysięcy odłożoną na czarną godzinę. Nie dziwi więc fakt, iż w

Prawa konsumenta 1Comments

Zwroty za pośrednictwem internetu

Zakupy za pośrednictwem internetu zrobiły się ostatnio bardzo popularne. Bez wychodzenia z domu można kupić podstawowe wyposażenie mieszkania, sprzęty multimedialne, a nawet artykuły spożywcze. Czasami jednak wybory nie są trafione

3 komentarze

 1. oleka
  11 sierpnia, 14:59 Reply
  Wzrost popularności internetu spowodował, że większość osób poszukuje interesujących i atrakcyjnych propozycji w sieci. Też tak robię.
 2. kal
  17 grudnia, 20:45 Reply
  Niby prawo konsumenckie ma chronić konsumentów, ale czy tak jest na prawdę? Wydaje mi się, że w niektórych przypadkach nie.
 3. peter
  19 grudnia, 15:05 Reply
  Gdyby prawo konsumenckie nie chroniło konsumentów to jaki byłby w tym w ogóle sens? Jak dla mnie to żadnego.

Leave a Reply