Jakie przepisy obowiązują sprzedawcę?

Jakie przepisy obowiązują sprzedawcę?

Każdy klient, który kupił produkt, może go reklamować, oddać lub wymieniać. Jednak nie zawsze sprzedający przychylnie odnoszą się do takich rozwiązań. Jakie zatem prawa posiada klient?

Jeśli kupujący zauważy, że kupiony towar jest uszkodzony lub nie działa tak, jak mówi o tym instrukcja, może wnioskować o naprawę lub wymianę produktu. Dzieje się tak, bowiem to sprzedający nie dotrzymał przepisów umowy kupna-sprzedaży i wydał konsumentowi niesprawny sprzęt.

Jeśli naprawa nie będzie skuteczna klient może doprowadzić do wymiany przedmiotu na nowy, nieużywany i działający. Jeśli sklep nie zgodzi się, wówczas można jeszcze próbować wpłynąć na opuszczenie ceny już zakupionego produktu.

W dużym stopniu wybór procedury należy do sprzedawcy oraz wybranego sklepu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ każdy punkt handlowy przedstawia własne przepisy. Nie powinny jednak różnić się od obecnie obowiązujących w Polsce.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Prawa konsumenta 1Comments

Czy klient powinien znać swoje prawa i obowiązki?

Konsument powinien orientować się we wszystkich przepisach oraz znać sztandarowe prawa konsumenta. W dużej mierze dlatego, że mnóstwo korporacji i sprzedawców korzysta z niewiedzy i łatwowierności kupujących. Które postanowienia prawne

Prawa konsumenta 1Comments

Zwroty za pośrednictwem internetu

Zakupy za pośrednictwem internetu zrobiły się ostatnio bardzo popularne. Bez wychodzenia z domu można kupić podstawowe wyposażenie mieszkania, sprzęty multimedialne, a nawet artykuły spożywcze. Czasami jednak wybory nie są trafione

Prawa konsumenta 0 Comments

Do kiedy można reklamować meble?

Każdy klient, który kupił przedmiot ma prawo do reklamacji. Oczywiście warunkiem jest dotrzymanie odpowiedniego terminu przeznaczonego na zgłaszanie skarg i nieprawidłowości. Jakie przepisy stosowane są w branży meblowej? Ile czasu

2 komentarze

  1. jusi
    11 sierpnia, 15:00 Reply
    Jeśli kupujący zauważy, że kupiony towar jest uszkodzony lub nie działa tak, jak mówi o tym instrukcja, może wnioskować o naprawę lub wymianę produktu.
  2. Małgorzata
    19 sierpnia, 14:46 Reply
    Z tym opuszczaniem ceny za uszkodzony produkt jest strasznie trudno. Nigdy nie umiem się doprosić zniżki za przypaloną pizzę, a co dopiero za jakiś droższy sprzęt. Sprzedający wiedzą jak odstraszyć klienta.

Leave a Reply