Czy mówić przełożonemu o nowych propozycjach pracy?

Czy mówić przełożonemu o nowych propozycjach pracy?

Czasami zdarza się, że praca, która wydawała się atrakcyjna i kreatywna, okazuje się niezbyt satysfakcjonująca w rzeczywistości. Poza zarobkami pracownicy potrzebują bezstresowej atmosfery, samorealizacji i dobrych kontaktów ze współpracownikami. Brak najważniejszych wartości może okazać się przyczyną poszukiwania lepszego zatrudnienia. Czy trzeba poinformować o tym swojego szefa?

Zazwyczaj znalezienie sensownego ogłoszenia pochłania wiele czasu. Jeśli jednak uda się znaleźć interesującą ofertę ciężko umówić się później na spotkanie kwalifikacyjne. Zazwyczaj przeszkodą są aktualne zobowiązania służbowe.

Poinformowanie szefa o szukaniu innej pracy często odbierane jest jako ucieczka od złego pracodawcy lub konieczność uzyskiwania wyższych zarobków czy pracy przy bardziej rozwijających projektach. Jest pewnego rodzaju ujmą dla aktualnego pracodawcy i może kończyć współpracę w kiepskich okolicznościach.

Zdarza się jednak, że zatrudniający dobrze podchodzą do wygórowanych planów swoich pracowników, dają dzień wolny w pracy (z powodu odbywania spotkania rekrutacyjnego) oraz nie przeszkadzają w spełnianiu marzeń zawodowych. Jeśli podwładny był ważnym filarem firmy może uzyskać propozycję podwyżki pod warunkiem zaniechania poszukiwań.

Trzeba pamiętać, że znalezienie ciekawszego stanowiska to nie koniec współpracy. Często czas wypowiedzenia umowy o pracę trwa kilka miesięcy i trzeba poczekać.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Ile mamy czasu na wytłumaczenie nieobecności w pracy?

Nieusprawiedliwiona nieobecność w miejscu pracy może doprowadzić w tragicznych sytuacjach do rozwiązania stosunku pracy. Kiedy niezjawienie się w miejscu pracy jest bezpodstawne? Najczęstszym powodem niezdolności do pracy jest choroba. Niestety

Dlaczego przedsiębiorcy zakładają spółki z o.o.?

Zgodnie z przepisami celem założenia spółki jest zorganizowanie działalności gospodarczej o dowolnym charakterze. Zwykle funkcjonuje w ramach umowy między członkami lub ustalonego wspólnie statutu. To właściciele decydują o sposobie pielęgnowania

Praca 0 Comments

Kto stosuje czytniki RCP?

Na przestrzeni lat przedsiębiorcy starali się unowocześniać firmę i wprowadzać rozwiązania technologiczne. Są to na przykład czytniki RCP, które w dużej mierze ułatwią monitoring podwładnych i pomogą wskazać najgorszych. Jak

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply