Chondromalacja rzepki – ortopeda w Sports Medic Wrocław

Chondromalacja rzepki – ortopeda w Sports Medic Wrocław

Chondromalacja rzepki to choroba stawu kolanowego z dziedziny ortopeda Wrocław, która polega na zużyciu i deformacji powierzchni stawowej rzepki. Objawy obejmują ból, sztywność i ograniczenie ruchomości w kolanie, a niekiedy także obrzęk. Choroba ta może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej występuje u osób starszych.

Ortopedia Wrocław – objawy chondromalacji rzepki

Głównymi objawami chondromalacji rzepki wyróżnionymi przez specjalistów ortopedia Wrocław są ból i ograniczenie ruchomości w stawie kolanowym. Ból może występować w różnych częściach kolana, od wewnętrznej strony łydki po wewnętrzny lub zewnętrzny obręcz stawu. Ograniczenie ruchomości może być spowodowane sztywnością stawu lub bólem, który utrudnia pełne prostowanie lub zginanie kolana. Dodatkowo może wystąpić obrzęk wokół stawu, zazwyczaj wokół wewnętrznego lub zewnętrznego obręcza stawu. Objawy są szczególnie uciążliwe w czasie prowadzenia auta, podróży samolotem, czy nawet schodzenia po schodach.

Leczenie chondromalacji rzepki – ortopedia Wrocław

Wyróżniamy IV stopnie chondromalacji wg skali Outerbridge’a:

  • I stopień – niejednorodny obraz chrząstki przy prawidłowej grubości. wie każdy pacjent będzie mieć choć minimalne zmiany I stopnia,
  • II stopień – uszkodzenie do 50% grubości chrząstki,
  • III stopień – uszkodzenie obejmujące od 50 do 100% grubości chrząstki,
  • IV stopień – pełne uszkodzenie chrząstki (100% grubości) oraz towarzyszące uszkodzenia, które objawiają się jako nierówności („wżery).

Leczenie chondromalacji rzepki metodami proponowanymi w dziedzinie ortopeda Wrocław ma na celu zmniejszenie bólu, poprawę ruchomości i zapobieganie pogorszeniu się stanu.

Leczenie może obejmować trening ortopedyczny, wprowadzenie leków przeciwbólowy i leków przeciwzapalnych, a także domowe ćwiczenia. Ćwiczenia mogą pomóc w poprawie ruchomości stawu, w wzmocnieniu mięśni wokół kolana i w zmniejszeniu bólu. W niektórych przypadkach może być konieczne leczenie chirurgiczne, takie jak odtworzenie powierzchni stawowej lub zastąpienie stawu.

Chondromalacja rzepki – Sports Medic ortopeda Wrocław

Chondromalacja rzepki może powodować ból, ograniczenie ruchomości i inne niedogodności w codziennym życiu. Aby uniknąć pogorszenia stanu, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy. Najlepszym wyborem w stolicy Dolnego Śląska jest prywatna klinika medyczna Sports Medic ze specjalizacją ortopeda Wrocław. Po przeprowadzeniu rozbudowanego wywiadu lekarskiego i niezbędnych badań przez lekarza ortopedę, leczenie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Sports Medic Wrocław reprezentuje światowy poziom nie tylko w zakresie prowadzenia pacjenta, ale także wyposażania. Korzystamy z najnowszych metod leczenia z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i aparatur wykonujących dokładne badania. Zabiegi chirurgiczne ortopedia Wrocław wykonujemy na miejscu w Sports Medic Clinic, która należy do najbardziej innowacyjnych centrów zabiegowych w regionie. Zaufaj doświadczeniu i umów się na wizytę już dziś!

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Rozliczenie podatku – odpowiadamy na pytania

Rozliczenia podatkowe rokrocznie spędzają nam sen z powiek, a jedynie do 2 maja mamy czas, by wypełnić niezbędne deklaracje podatkowe. Dla większości podatników najczęściej wypełniany formularz stanowi PIT-37. Odpowiadamy na

Wiadomości 0 Comments

Wszystko o reprezentacji spółki partnerskiej

Zgodnie z prawem spółka partnerska może być reprezentowana przez wszystkich członków. Dlatego też problemy do rozwiązania przekazywane są sprawiedliwie i załatwiane samodzielnie. Jest to rozwiązaniem wskazywane wielokrotnie, ale nie przymus

Wiadomości 0 Comments

Obowiązki pracodawcy w świetle obowiązującego prawa

Niestety nie każdy pracownik jest świadomy tego, jakie obowiązki wobec niego ma pracodawca. Wymaga od niego przede wszystkim wypłacania wynagrodzenia w ustalonym terminie, a także zatrudnienia na podstawie umowy o

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply