Chondromalacja rzepki – ortopeda w Sports Medic Wrocław

Chondromalacja rzepki – ortopeda w Sports Medic Wrocław

Chondromalacja rzepki to choroba stawu kolanowego z dziedziny ortopeda Wrocław, która polega na zużyciu i deformacji powierzchni stawowej rzepki. Objawy obejmują ból, sztywność i ograniczenie ruchomości w kolanie, a niekiedy także obrzęk. Choroba ta może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej występuje u osób starszych.

Ortopedia Wrocław – objawy chondromalacji rzepki

Głównymi objawami chondromalacji rzepki wyróżnionymi przez specjalistów ortopedia Wrocław są ból i ograniczenie ruchomości w stawie kolanowym. Ból może występować w różnych częściach kolana, od wewnętrznej strony łydki po wewnętrzny lub zewnętrzny obręcz stawu. Ograniczenie ruchomości może być spowodowane sztywnością stawu lub bólem, który utrudnia pełne prostowanie lub zginanie kolana. Dodatkowo może wystąpić obrzęk wokół stawu, zazwyczaj wokół wewnętrznego lub zewnętrznego obręcza stawu. Objawy są szczególnie uciążliwe w czasie prowadzenia auta, podróży samolotem, czy nawet schodzenia po schodach.

Leczenie chondromalacji rzepki – ortopedia Wrocław

Wyróżniamy IV stopnie chondromalacji wg skali Outerbridge’a:

  • I stopień – niejednorodny obraz chrząstki przy prawidłowej grubości. wie każdy pacjent będzie mieć choć minimalne zmiany I stopnia,
  • II stopień – uszkodzenie do 50% grubości chrząstki,
  • III stopień – uszkodzenie obejmujące od 50 do 100% grubości chrząstki,
  • IV stopień – pełne uszkodzenie chrząstki (100% grubości) oraz towarzyszące uszkodzenia, które objawiają się jako nierówności („wżery).

Leczenie chondromalacji rzepki metodami proponowanymi w dziedzinie ortopeda Wrocław ma na celu zmniejszenie bólu, poprawę ruchomości i zapobieganie pogorszeniu się stanu.

Leczenie może obejmować trening ortopedyczny, wprowadzenie leków przeciwbólowy i leków przeciwzapalnych, a także domowe ćwiczenia. Ćwiczenia mogą pomóc w poprawie ruchomości stawu, w wzmocnieniu mięśni wokół kolana i w zmniejszeniu bólu. W niektórych przypadkach może być konieczne leczenie chirurgiczne, takie jak odtworzenie powierzchni stawowej lub zastąpienie stawu.

Chondromalacja rzepki – Sports Medic ortopeda Wrocław

Chondromalacja rzepki może powodować ból, ograniczenie ruchomości i inne niedogodności w codziennym życiu. Aby uniknąć pogorszenia stanu, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy. Najlepszym wyborem w stolicy Dolnego Śląska jest prywatna klinika medyczna Sports Medic ze specjalizacją ortopeda Wrocław. Po przeprowadzeniu rozbudowanego wywiadu lekarskiego i niezbędnych badań przez lekarza ortopedę, leczenie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Sports Medic Wrocław reprezentuje światowy poziom nie tylko w zakresie prowadzenia pacjenta, ale także wyposażania. Korzystamy z najnowszych metod leczenia z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i aparatur wykonujących dokładne badania. Zabiegi chirurgiczne ortopedia Wrocław wykonujemy na miejscu w Sports Medic Clinic, która należy do najbardziej innowacyjnych centrów zabiegowych w regionie. Zaufaj doświadczeniu i umów się na wizytę już dziś!

You might also like

Wiadomości 0 Comments

Nowe prawo restrukturyzacyjne pomaga firmom wyjść na prostą

W Polsce dotychczas tylko 1,5 proc. wszystkich upadłości kończyło się zawarciem układu. Dzięki nowemu Prawu restrukturyzacyjnemu zaczyna się to zmieniać. W pierwszym kwartale tego roku sądy wydały 117 postanowień o upadłości

Wiadomości 0 Comments

Jak kłamcy kuszą propozycjami w sieci?

Internet to nieskończone źródło wiadomości, miejsce przechowywania dokumentów z praktycznie każdej branży oraz sposób na porozumienia oraz przesyłanie wiadomości. Nie w każdym przypadku jednak sieć pokazuje swoje dobre oblicze. Czasami

Wiadomości 0 Comments

Przedsiębiorców wracających w wyniku brexitu do Polski czekają problemy z biurokracją oraz dostępem do kapitału

Według szacunków na Wyspach Brytyjskich przebywa przeszło 800 tys. Polaków. Od 2007 roku powstało tam 40 tys. krajowych podmiotów gospodarczych. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może spowodować trudności na tamtejszym

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply