W jaki sposób prowadzić rozmowy z klientami?

W jaki sposób prowadzić rozmowy z klientami?

Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa i rodzaj proponowanych usług najważniejszy jest stały kontakt z klientami i dbałość o prawidłową obsługę. Nie zawsze utrzymanie wzorowych i częstych relacji z kontrahentami lub wspólnikami jest możliwe.

Businesswoman Watching An Online Presentation

Decydujący wpływ ma na to odległość, przelotność interesów lub brak czasu na zorganizowanie spotkania biznesowego w dogodnych warunkach. Należy jednak pamiętać, że dla samej działalności gospodarczej ogromne znaczenie ma budowanie przyjaznego wizerunku oraz kadry otwartej na pielęgnowanie dotychczasowych lub nowych odbiorców. Każda firma powinna znaleźć sposób na ponowne nawiązanie współpracy, jeśli poprzednie kontrakty były satysfakcjonując oraz zdobywanie nowej grupy zainteresowanych. Jak komunikować się z klientami? Czy rozmowa przez telefon przynosi jeszcze oczekiwane rezultaty?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że zadaniem każdego przedsiębiorcy jest oferowanie usług najwyższej jakości oraz osiąganie wymarzonych przychodów. Jednocześnie nie powinien zapominać o indywidualnych potrzebach klientów i satysfakcji. Uzyskanie pozytywnej opinii wśród konsumentów jest możliwe nie tylko dzięki profesjonalnie wykonywanym usługom i niepowtarzalności. Równie cenne są rozmowy, częste kontakty służbowe, zawieranie długoletnich znajomości oraz zdobywanie przychylności również wśród konkurencji. Nawet zwykłe życzenia świąteczne świadczą o kulturze, a zwroty grzecznościowe o szacunku.

W dzisiejszych czasach osobiste składanie życzeń lub przekazywanie informacji jest zdecydowanie utrudnione. Każdy prezes, pracownik lub manager posiada mnóstwo obowiązków i zazwyczaj nie może pozwolić sobie na spotkanie z każdym dotychczasowym klientem. Musi ograniczyć się do korespondencji tradycyjnej (listy, kartki) lub elektronicznej. Są jednak sposoby, dzięki którym odnowienie lub utrzymanie relacji zawodowych jest możliwe.

Chodzi głównie o wynajmowanie wirtualnych sal konferencyjnych oraz przydatnych narzędzi podczas całej rozmowy (np. multimedialne tablice, zapis rozmowy, przesyłanie plików). To świetne rozwiązanie dla aktywnych zawodowo i szansa na zobaczenie klienta (słuchacza), jego reakcji czy gestykulacji. Jedynym warunkiem jest posiadanie dostępu do internetu oraz sprzętu wyposażonego w kamerkę (i/lub mikrofon). Dzięki temu załatwienie wielu spraw lub problemów może okazać się prostsze i wykonalne w kilka chwili. Kilometry przestają być przeszkodą, a internet okazuje się największym sprzymierzeńcem. Wiele poważnych korporacji międzynarodowych opiera swoje szerokie kontakty jedynie na wirtualnych znajomościach i partnerach z odległych krajów.

Opisywana metoda jest popularna szczególnie wśród firm szkoleniowych lub w dużych korporacjach przeprowadzających wewnętrzne warsztaty i kursy dla personelu. Pozwala oszczędzać cenny czas (podróż do siedziby) i gwarantuje najwyższą jakość. Jest polecana kierownikom, przedstawicielom handlowym oraz małym i dużych przedsiębiorstwom. Świadczy o rozwoju technologicznym firmy, ciągłych inwestycjach i podążaniu za trendami współczesnego świata biznesu.


Artykuł przygotowany przez specjalistów firmy http://trainingfields.com

You might also like

Wiadomości 1Comments

Obligacyjne konwenanty

Relacje między emitentem obligacji, a ich nabywcami, czyli udzielającymi pożyczki, niejednokrotnie nie sprowadzają się jedynie do prostego określenia podstawowych parametrów emisji, czyli kwoty pożyczki, oprocentowania i terminu jej zwrotu oraz

Notariusz 0 Comments

Co znajduje się w akcie notarialnym?

Notariusz bierze na siebie wiele zadań zawodowych, które muszą być przeprowadzane wedle odpowiednich przepisów. Wśród nich wskazać warto pisanie aktu notarialnego. Wbrew pozorom nie jest to wcale prosta czynność i

Wiadomości 0 Comments

Kiedy stosuje się przetarg nieograniczony?

Zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych dostępnych jest przynajmniej kilka metod przeprowadzania przetargów. Wszystko uzależnione jest od skali i rodzaju działania oraz szczegółowych warunków organizowania całej akcji. Jedną z popularniejszych

1 Comment

  1. agula
    30 grudnia, 15:55 Reply
    Przede wszystkim powinniśmy słuchać ich potrzeb i dostosowywać się do ich wymagań. To podstawa.

Leave a Reply