Jak napisać atrakcyjną ofertę pracy?

Jak napisać atrakcyjną ofertę pracy?

Od wielu lat każdy manager poszukuje wykwalifikowanego i rzetelnego pracownika. Przeprowadza niezliczone spotkania kwalifikacyjne, trudną i wymagającą rekrutację oraz testy wiedzy dla zainteresowanych. Nie każdy szef ma świadomość, że duże znaczenie ma odpowiednio przygotowana oferta pracy. Jak powinna wyglądać? O czym trzeba wiedzieć?

Po pierwsze warto wspomnieć, że adekwatnie napisane ogłoszenie musi zawierać istotne dane. Jednocześnie z kandydatury zrezygnują osoby o indywidualnych wymaganiach lub zainteresowanie inną branżą.

Najważniejsze jest wskazanie lokalizacji (nazwa firmy, miejscowość, dzielnica), posady wraz ze spisem praw i obowiązków oraz ewentualne wiadomości dodatkowe (pakiety socjalne, dodatki świąteczne i rodzinne). Sporadycznie przedstawia się wysokość wynagrodzenia, gdyż może to być istotnym sygnałem dla konkurencji.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na błędy ortograficzne, stylistyczne i merytoryczne. One także mówią o rzetelności i renomie. Warto poinformować kandydatów o zasadach wyboru najlepszego pracownika, np. wstępny etap: CV i list motywacyjny, kolejny etap: rozmowa kwalifikacyjna, trzeci etap: test wiedzy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Jakie zmiany czekają konsumentów?
Next O czym warto pamiętać kupując ubezpieczenie

You might also like

Czy można w trakcie pracy zmienić jej formę wykonywania?

Telepraca jest to odmiana wykonywania pracy, która może odbywać się poza miejscem pracy. Jest to również forma, wykorzystująca urządzenia komunikacji elektronicznej do sprawdzania wyników pracy zatrudnionego. Warunki wprowadzenia telepracy formułuje

Ubezpieczenie a pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę

Każdy pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę powinien mieć odpowiednie ubezpieczenie. Zapewnieniem wszystkich świadczeń powinien zająć się pracodawca i jest to jego fundamentalnym obowiązkiem. Jakie ubezpieczenia obejmują zatrudnionego? Po

Umowa zlecenie a urlop i okres wypowiedzenia

Jedną z umów cywilnoprawnych jest umowa zlecenie. Nie jest ona umową o pracę, i z tego powodu nie odnoszą się do niej regulacje prawa pracy. Przepisy dotyczące tej formy zatrudnienia

2 komentarze

  1. Paweł
    30 sierpnia, 13:58 Reply
    Ostatnio dość często spotykam ogłoszenia typu ' przyjmę do pracy w barze ' itp. Dobrze by było, gdyby pracodawca również napisał co to za bar i gdzie się znajduje. Takie ogłoszenia mnie odstraszają.
  2. akcentt
    31 stycznia, 11:22 Reply
    Co z tego, że oferta pracy będzie atrakcyjna jak już na pierwszy rzut oka wiadomo, że przyjęty zostanie ktoś po znajomości.

Leave a Reply