Jak napisać atrakcyjną ofertę pracy?

Od wielu lat każdy manager poszukuje wykwalifikowanego i rzetelnego pracownika. Przeprowadza niezliczone spotkania kwalifikacyjne, trudną i wymagającą rekrutację oraz testy wiedzy dla zainteresowanych. Nie każdy szef ma świadomość, że duże znaczenie ma odpowiednio przygotowana oferta pracy. Jak powinna wyglądać? O czym trzeba wiedzieć?

Po pierwsze warto wspomnieć, że adekwatnie napisane ogłoszenie musi zawierać istotne dane. Jednocześnie z kandydatury zrezygnują osoby o indywidualnych wymaganiach lub zainteresowanie inną branżą.

Najważniejsze jest wskazanie lokalizacji (nazwa firmy, miejscowość, dzielnica), posady wraz ze spisem praw i obowiązków oraz ewentualne wiadomości dodatkowe (pakiety socjalne, dodatki świąteczne i rodzinne). Sporadycznie przedstawia się wysokość wynagrodzenia, gdyż może to być istotnym sygnałem dla konkurencji.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na błędy ortograficzne, stylistyczne i merytoryczne. One także mówią o rzetelności i renomie. Warto poinformować kandydatów o zasadach wyboru najlepszego pracownika, np. wstępny etap: CV i list motywacyjny, kolejny etap: rozmowa kwalifikacyjna, trzeci etap: test wiedzy.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Czy własna firma to duże obciążenie?

Zarejestrowanie swojej działalności gospodarczej to duże wyzwanie. Wymaga mnóstwo odpowiedzialności, sumienności i pokaźnego wkładu własnego. Jakie zagrożenia stwarza prowadzenie firmy? Czy naprawdę trudno kierować przedsiębiorstwem? Jest wiele powodów, dla których

Kiedy urlop na żądanie jest niezgodny z prawem?

Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę ma możliwość skorzystania z urlopu na żądanie, czyli wolnego, które nie musi być usprawiedliwiane. Okazuje się, że są momenty, kiedy z przywileju skorzystać

Jakie obowiązki ma wirtualny asystent?

Wielu Polaków za miejsce pracy uznaje dom czy mieszkanie. Taki tryb zatrudnienia generuje korzyści zarówno pracownikowi jak i pracodawcy, który unika wydatków utrzymania innego biura. Do zawodów chałupniczych zaliczamy wirtualnego

2 komentarze

  1. Paweł
    30 sierpnia, 13:58 Reply
    Ostatnio dość często spotykam ogłoszenia typu ' przyjmę do pracy w barze ' itp. Dobrze by było, gdyby pracodawca również napisał co to za bar i gdzie się znajduje. Takie ogłoszenia mnie odstraszają.
  2. akcentt
    31 stycznia, 11:22 Reply
    Co z tego, że oferta pracy będzie atrakcyjna jak już na pierwszy rzut oka wiadomo, że przyjęty zostanie ktoś po znajomości.