Jak należy walczyć o podwyżkę?

Jak należy walczyć o podwyżkę?

Większość podwładnych narzeka na warunki pracy. Zwykle chodzi o ogromną odpowiedzialność, nieregularne zmiany oraz zbyt niskie wynagrodzenie. Okazuje się natomiast, że tylko niewielki procent zabiega o podwyżkę i świadomie domaga się należnych praw. Czemu Polacy nie chcą prosić o lepszą pensję?

Z analiz przeprowadzonych na wszystkich kontynentach wynika, że podwładni nie cieszą się z życia zawodowego, jednak nie potrafią nic zrobić w tej sprawie. Innymi słowy żyją w kiepskiej sytuacji i nie spodziewają się niczego nowego.

Okazuje się natomiast, że od czasu do czasu warto walczyć o swoje i podjąć ryzyko, gdyż wyniki mogą się być lepsze od prognoz. Oczywiście poczynione kroki są zależne od sytuacji, kondycji finansowej przedsiębiorcy oraz nastawienia szefa.

Jednak do osiągnięcia wymarzonego celu jest potrzebna świadomość oczekiwań (tzn. określenie wysokości podwyżki) oraz wykorzystanie nadarzającej się okazji (np. sukces w pracy). Nie należy jednak załatwiać sprawy niegrzecznie, żądać zmiany warunków, grozić zwolnieniem lub zachowywać się emocjonalnie, ponieważ często przynosi to odwrotny efekt.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

Previous Kiedy umowa jest wypowiadana?
Next Jakie zmiany czekają konsumentów?

You might also like

Zarobki 0 Comments

Kto kontroluje wypłatę wynagrodzeń?

Jednym z znaczących czynników stosunku pracy jest wynagrodzenie. To elementarne świadczenie powinno być adekwatne do rodzaju pracy, umiejętności i kwalifikacjom zatrudnionego oraz być wypłacane w określonym czasie. Inspekcją tego procesu

Zarobki 2 komentarze

Czy wolontariuszowi należą się świadczenia?

Wolontariusze poszukiwani są w różnych organizacjach i stowarzyszeniach. Chcą realizować zlecone zadania bezpłatnie i akceptują trudne warunki pracy. Aczkolwiek zgodnie z przepisami mogą liczyć na nieliczne świadczenia dodatkowe. Jakie? Na

Zarobki 0 Comments

Jakie są formy wynagrodzenia akordowego?

Jedną z najbardziej znanych form wynagrodzenia jest forma akordowa, w której suma zarobków zatrudnionego wyliczana jest na podstawie liczby zrobionych przez niego towarów lub operacji. Stosuje się ją najczęściej w

3 komentarze

  1. Marlenka
    06 września, 14:39 Reply
    Większość podwładnych narzeka na warunki pracy. I nie ma się co dziwić, bo obecne warunki pracy i pracy wcale nie pozwalają na satysfakcję z wykonywanej pracy.
  2. adam
    13 sierpnia, 15:59 Reply
    Okazuje się natomiast, że od czasu do czasu warto walczyć o swoje i podjąć ryzyko, gdyż wyniki mogą się być lepsze od prognoz.
  3. akcentt
    31 stycznia, 11:22 Reply
    My możemy sobie walczyć o podwyżkę, ale niestety prawda jest taka, że nie łatwo jest ją dostać.

Leave a Reply