Czy spory między pracownikami można szybko rozwiązać?

Czy spory między pracownikami można szybko rozwiązać?

Kłótnie i spory są normalnym procesem, który ma miejsce w większych społecznościach. Rozbieżny pogląd na świat, różne doświadczenia i predyspozycje powodują, że pracownicy wypowiadają różne zdanie na omawiane sprawy. Aczkolwiek na straży spokoju wspólnego musi stać przełożony, który umiejętnie zapanuje nad sytuacją. Jak troszczyć się o interesy zatrudnionych?

Na początku warto znaleźć podłoże nieporozumienia. Jeśli dotyczy spraw pracowniczych, wtedy interweniować powinien przełożony. Natomiast w przypadku problemów prywatnych sprawa może zostać złagodzona poza miejscem pracy lub załatwiona tak, żeby nie miała wpływu na atmosferę wśród personelu.

Dobry kierownik powinien dbać o ekspresowe i profesjonalne zamknięcie kłótni oraz możliwie często zapobieganie. Skutecznym rozwiązaniem jest prowadzenie spotkań integracyjnych, wspólnych szkoleń, wyjazdów oraz podróży służbowych.

Reasumując, każdy spór może zostać rozwiązany powoli i bez strat dla jednostki. Warto, aby kierownik do końca pozostał bezstronny i nie bronił żadnej strony. Obojętna postawa zrodzi szacunek i nie wpłynie na relacje z konkretnymi pracownikami.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Wszystko o mediacji

Procedura mediacyjna od wielu lat traktowana jest jako metoda rozwiązywania konfliktów i problemów, na końcu której zawsze osiąga się kompromis. Często także sąd proponuje przeprowadzenie spotkania mediacyjnego, aby zakończyć nieporozumienie.

Praca 0 Comments

Jakie prawa ma pracownica w ciąży?

Zgodnie z normami prawnymi Kodeksu pracy pracodawca nie ma możliwości wypowiedzenia lub rozwiązania umowy o pracę w okresie, gdy pracownica jest w ciąży lub przebywa na urlopie macierzyńskim, chyba że

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

Praktycznie każde przedsiębiorstwo, które otwiera nabór na wybrane stanowisko, przygotowuje rozmowę rekrutacyjną. Sposób sprawdzania wiedzy i umiejętności zależy od dokładnie omówionych oczekiwań pracodawcy. Większość pytań i schematów powtarza się praktycznie

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply