Jaką umowę podpisać z biurem rachunkowym?
Przedsiębiorcy korzystający z usług biur rachunkowych, powinni zawrzeć umowę współpracy, w której zawrą zasady postępowania w autentycznych wypadkach. Niejednokrotnie konkretne biura mają swoje formularze takich porozumień, nie znaczy to jednak, iż nie mamy możliwości stworzyć własnego wzoru takiej umowy.
Przy prywatnej wersji consensusu należy nieodłącznie nie zapomnieć o dokładnym oznaczeniu stron umowy. Jeśli wnoszącym o dokument jest osoba fizyczna, należy podać jej dane personalne wraz z numerem PESEL. Właściciel firmy natomiast oprócz podstawowych informacji zobowiązany jest podać numer NIP i kserokopie certyfikatu z ewidencji działalności gospodarczej jako część umowy. Ponadto ze strony biura rachunkowego wymaga się potwierdzenie legalności ich działania na rynku polskim.
Najważniejsza jest treść indywidualnej umowy. Oznacza to, iż powinna określać wszelki obszar uprawnień i obowiązków podpisujących umowę. Oprócz tego ogólne procedury odpowiedzialności biura rozliczeniowego za błędy podczas oferowania usług i konkretne kary nałożone przez państwo za nieprzestrzeganie procedur rozliczeniowych.
Dodatkowo umowa powinna zawierać takie elementy jak:
– metoda wypłaty zapłaty za usługi i jej wartość,
– okres obowiązywania współpracy,
– podpisy zainteresowanych.
Złożenie podpisów na dokumencie oznacza zgodę stron na warunki będące treścią umowy. Przyszli klienci biur rachunkowych zobowiązani są przed tym definitywnym krokiem sprawdzić legalność ubezpieczenia konkretnego biura. Jest to bardzo ważne w momencie żądania zadośćuczynienia na pokrycie strat za dane szkody wynikłe z powierzenia obowiązków owej firmie zewnętrznej. Ochrona ta dotyczy zarówno właścicieli firm jak i osoby prywatne.
Ewelina Uroda
www.gazetaprawo.net
You might also like
Dodatkowe obowiązki pracodawcy przy zatrudnieniu na część etatu
Według Kodeksu Pracy przedsiębiorca może zatrudnić pracownika na niepełny etat. Poza pracą w pełnym wymiarze, pracownik może spełniać swoje obowiązki przez 120 lub 80 godzin w miesiącu. Nie zawsze jednak
Jak obniżyć koszty szkoleń pracowniczych?
Szkolenia to obecnie istotny czynnik wpływający na rozwój firmy. Dzięki nim ekipa pracownicza nieustannie poszerza swoje kwalifikacje, umiejętności i sprawności, jest w stanie wykonywać nadprogramowe czynności. Nie da się jednak
Zmiany w prawie zawodowym w Polsce
W 2013 roku została przegłosowana aktualizacja prawa mówiąca o deregulacji 21. zawodów oraz dostosowaniu 21. praw. To istotny fakt, ponieważ obejmuje ponad 200 tysięcy Polaków i znaczną część podmiotów gospodarczych.
0 Comments
No Comments Yet!
You can be first to comment this post!