O co chodzi w transferze podwładnych?
Każdego dnia powstaje przynajmniej kilka biznesów i tyle samo upada. Kłopoty finansowe dotykają nawet prężnych przedsiębiorców. Muszą oszczędzać i ratują się przed bankructwem w każdy dostępny sposób. Czy transferowanie pracowników to trafne wyjście? Na czym w rzeczywistości polega?
Grupowe zwolnienia pracowników to nic nowego. Wielu specjalistów traci pracę i środki niezbędne do utrzymania siebie i rodziny. Aby nie doprowadzać do nieprzyjemnych i przykrych sytuacji stosuje się transfer zatrudnionych.
To przekazywanie personelu innemu przedsiębiorcy, który potrzebuje ułożonej i wykształconej kadry. Innymi słowy podwładni realizują podobne czynności, ale na rzecz innej korporacji. Dlatego mogą nadal otrzymywać wynagrodzenie i być aktywni zawodowo.
Transfer jest idealną opcją dla właścicieli, którzy nie chcą wyrzucać całej załogi i zapewniają im dalsze zatrudnienie. Poza tym, w momencie odzyskania płynności finansowej, można anulować podpisaną umowę.
red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net
You might also like
Kiedy może nastąpić przesunięcie terminu urlopu?
Urlop wypoczynkowy jest jednym z uprawnień przysługujących pracownikowi. Zdarza się, że mimo ustalenia terminu, w jakim osoba zatrudniona będzie wypoczywać, konieczne jest wprowadzenie zmian. Kiedy przesunięcie terminu urlopu może mieć
Jak nie pisać listu motywacyjnego?
List motywacyjny to sposób na autoprezentację i metoda dobrej promocji. Warto pamiętać, aby atrakcyjnie obudować informację i zainteresować przyszłego pracodawcę pomysłowością i kreatywnymi rozwiązaniami. Są jednak błędy, których popełniać nie
W jakich sytuacjach pracodawca wypłaca odprawę pośmiertną?
Śmierć podwładnego to wstrząsające przeżycie dla rodziny, ale również pracodawcy. Zgodnie z przepisami powinnością każdego przełożonego jest przekazanie odprawy pośmiertnej. Na jakich warunkach jest wypłacana? Jak oblicza się jej wysokość?
1 Comment
akcentt
31 stycznia, 11:29