Na jakich zasadach działa coworking?

Na jakich zasadach działa coworking?

Otwarcie własnej firmy to duże przedsięwzięcie i bywa bardzo trudne. Wymaga dużych środków, które zwykle przekraczają możliwości niedoświadczonych przedsiębiorców. Świetnym wyjściem jest coworking. Na czym w rzeczywistości polega? Czy naprawdę daje prognozowane oszczędności?

Po pierwsze warto powiedzieć, że coworking to wynajem nieruchomości dla kilku ludzi lub instytucji. Innymi słowy grupowe wynajmowanie pomieszczeń biurowych i uzyskanie nadprogramowych usług oraz równy podział opłat.

Najczęściej oprócz pomieszczenia dostępne jest stałe łącze internetowe, wyposażenie biura, wsparcie prawne, pobieranie listów oraz stały adres firmowy. Oczywiście podstawą zawieranej współpracy jest umowa, która podpisywana jest na czas nieokreślony.

Zazwyczaj z oferty coworkingu korzystają osoby uprawiające wolne zawody, na przykład architekci czy programiści oraz początkujące firmy, które nie są gotowe na indywidualny wynajem powierzchni oraz pozyskanie sprzętów i uregulowanie wszystkich rachunków.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Czy istnieje pojęcie przymusowego urlopu?

Wedle polskiego prawa nie istnieje urlop przymusowy. W związku z tym przełożony nie jest upoważniony do wysłania pracownika na bezpłatne wolne. Każdy zatrudniony może sprzeciwić się takiej decyzji, bowiem jest

Praca 0 Comments

Jakie prawa ma pracownica w ciąży?

Zgodnie z normami prawnymi Kodeksu pracy pracodawca nie ma możliwości wypowiedzenia lub rozwiązania umowy o pracę w okresie, gdy pracownica jest w ciąży lub przebywa na urlopie macierzyńskim, chyba że

Dlaczego warto otworzyć własny biznes?

Każdy pracownik zatrudniony w dużej korporacji ma świadomość, że pracuje dla dobra ogółu. Oprócz tego otrzymuje średnie wynagrodzenie i nieciekawy pakiet socjalny. Aby to zmienić wielu podwładnych myśli o własnej

2 komentarze

  1. Marlenka
    Wrzesień 06, 14:39 Reply
    Otwarcie własnej firmy to duże przedsięwzięcie i bywa bardzo trudne. Wymaga dużych środków, ale pamiętajmy, że jest to możliwe i przynosi swoje dochody.
  2. akcentt
    Styczeń 31, 11:24 Reply
    Bardzo fajne rozwiązanie, bo tak na prawdę wszystko mamy w jednym miejscu i spokojna głowa.

Leave a Reply