Na jakich zasadach działa coworking?

Na jakich zasadach działa coworking?

Otwarcie własnej firmy to duże przedsięwzięcie i bywa bardzo trudne. Wymaga dużych środków, które zwykle przekraczają możliwości niedoświadczonych przedsiębiorców. Świetnym wyjściem jest coworking. Na czym w rzeczywistości polega? Czy naprawdę daje prognozowane oszczędności?

Po pierwsze warto powiedzieć, że coworking to wynajem nieruchomości dla kilku ludzi lub instytucji. Innymi słowy grupowe wynajmowanie pomieszczeń biurowych i uzyskanie nadprogramowych usług oraz równy podział opłat.

Najczęściej oprócz pomieszczenia dostępne jest stałe łącze internetowe, wyposażenie biura, wsparcie prawne, pobieranie listów oraz stały adres firmowy. Oczywiście podstawą zawieranej współpracy jest umowa, która podpisywana jest na czas nieokreślony.

Zazwyczaj z oferty coworkingu korzystają osoby uprawiające wolne zawody, na przykład architekci czy programiści oraz początkujące firmy, które nie są gotowe na indywidualny wynajem powierzchni oraz pozyskanie sprzętów i uregulowanie wszystkich rachunków.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Jakie obowiązki ma wirtualny asystent?

Wielu Polaków za miejsce pracy uznaje dom czy mieszkanie. Taki tryb zatrudnienia generuje korzyści zarówno pracownikowi jak i pracodawcy, który unika wydatków utrzymania innego biura. Do zawodów chałupniczych zaliczamy wirtualnego

Dziś największe firmy wchodzą do systemu PPK. Rynek kapitałowy zyska 3–4 mld zł w przyszłym roku

Najwięksi pracodawcy, zatrudniający powyżej 250 osób, formalnie dołączają do programu pracowniczych planów kapitałowych. Do 25 października są zobowiązani zawrzeć umowy o zarządzanie z instytucjami finansowymi i wprowadzić pracowników do systemu PPK. Eksperci oceniają,

Praca 0 Comments

Już co piąta kobieta zarabia więcej niż jej partner

Aż 75% pracujących Polaków rozmawia o swoich zarobkach z partnerem. Co więcej, większość z nas uważa, że ukrywanie zarobków wpływa negatywnie na relacje w związku – wynika z badania TNS

2 komentarze

  1. Marlenka
    Wrzesień 06, 14:39 Reply
    Otwarcie własnej firmy to duże przedsięwzięcie i bywa bardzo trudne. Wymaga dużych środków, ale pamiętajmy, że jest to możliwe i przynosi swoje dochody.
  2. akcentt
    Styczeń 31, 11:24 Reply
    Bardzo fajne rozwiązanie, bo tak na prawdę wszystko mamy w jednym miejscu i spokojna głowa.

Leave a Reply