Jakie powinności wypełnia doradca podatkowy?

Jakie powinności wypełnia doradca podatkowy?

Wielu właścicieli firm, ale także osoby prywatne, posiadają problemy z przyswojeniem wszystkich wytycznych i ustaleń podatkowych. Ilość przepisów, niezrozumiały język, brak wiedzy w temacie sprawiają, że podatnicy nie są w stanie samodzielnie prowadzić swoich finansów. Czy pomocna ręka doradcy podatkowego jest potrzebna?

Stanowisko doradcy podatkowego powstało w związku z potrzebami Polaków. Częste problemy, pytania, wątpliwości i strach przed karami zrodziły ideę powołania kogoś, kto będzie trudnił się doradztwem i wsparciem w sprawach podatkowych.

Zazwyczaj nieświadomi podatnicy proszą o wypełnienie formularza PIT, bowiem jest najważniejszym dokumentem, który przekazuje każdy zatrudniony Polak. Aczkolwiek wachlarz kompetencji jest znacznie większy i obejmuje między innymi prowadzenie ksiąg podatkowych, finansów firmy, udział oraz pomoc w postępowaniu sądowym i administracyjnym oraz przedstawicielstwo w rozmowach z organizacjami państwowymi.

Niestety każdy doradca finansowy wprowadza własny cennik i może pobierać opłaty samodzielnie. Daję to jednak możliwość negocjowania ceny oraz wyboru najlepszej oferty.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Jak portale społecznościowe mogą pomóc w zdobyciu pracy?

Poszukując zatrudnienia w Internecie warto zadbać o swój wizerunek i być widocznym na portalach społecznościowych poświęconych karierze i doświadczeniu zawodowemu. Szczegółowe uzupełnienie profilu oraz uczestnictwo w dyskusjach może pomóc nam

Jak bronić się przed mobbingiem?

Mobbingiem jest systematyczne traktowanie pracowników w sposób nieetyczny i wrogi. Zastraszanie pracownika czy wszelkiego rodzaju groźby są powszechne w firmach. Obecnie wiele osób przyjmuje pracę w oparciu o umowę zlecenie.

Kiedy można skorzystać z tacierzyńskiego?

Tacierzyńskie wprowadzono jakiś czas temu, aby ojciec także mógł uczestniczyć przy porodzie i opiece nad noworodkiem w początkowych tygodniach życia. To dobre rozwiązanie, gdyż rozkłada obowiązki rodzicielskie na prawnych opiekunów

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!