Jakie powinności wypełnia doradca podatkowy?

Jakie powinności wypełnia doradca podatkowy?

Wielu właścicieli firm, ale także osoby prywatne, posiadają problemy z przyswojeniem wszystkich wytycznych i ustaleń podatkowych. Ilość przepisów, niezrozumiały język, brak wiedzy w temacie sprawiają, że podatnicy nie są w stanie samodzielnie prowadzić swoich finansów. Czy pomocna ręka doradcy podatkowego jest potrzebna?

Stanowisko doradcy podatkowego powstało w związku z potrzebami Polaków. Częste problemy, pytania, wątpliwości i strach przed karami zrodziły ideę powołania kogoś, kto będzie trudnił się doradztwem i wsparciem w sprawach podatkowych.

Zazwyczaj nieświadomi podatnicy proszą o wypełnienie formularza PIT, bowiem jest najważniejszym dokumentem, który przekazuje każdy zatrudniony Polak. Aczkolwiek wachlarz kompetencji jest znacznie większy i obejmuje między innymi prowadzenie ksiąg podatkowych, finansów firmy, udział oraz pomoc w postępowaniu sądowym i administracyjnym oraz przedstawicielstwo w rozmowach z organizacjami państwowymi.

Niestety każdy doradca finansowy wprowadza własny cennik i może pobierać opłaty samodzielnie. Daję to jednak możliwość negocjowania ceny oraz wyboru najlepszej oferty.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Komu pomoże bon stażowy?

Wielu uczniów lub młodych ludzi po ukończeniu szkoły ma poważne problemy ze znalezieniem interesującej pracy. Najczęściej przełożeni oferują małe wynagrodzenie i nieciekawe warunki pracy. Czym są bony stażowe i migracyjne?

Wszystko o mediacji

Procedura mediacyjna od wielu lat traktowana jest jako metoda rozwiązywania konfliktów i problemów, na końcu której zawsze osiąga się kompromis. Często także sąd proponuje przeprowadzenie spotkania mediacyjnego, aby zakończyć nieporozumienie.

Rynek pracy: na zachodzie powiało optymizmem

Aż 58% pracowników mieszkających w województwach: zachodnio-pomorskim, lubuskim i wielkopolskim spodziewa się podwyżki wynagrodzenia w najbliższym czasie – wynika z badania przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Work Service S.A.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!