Wszystko o działalności agroturystycznej

Wszystko o działalności agroturystycznej

Ostatnio dość znany stał się dbania o środowisko i ekologii. Ludzie większą uwagę zwracają na to, co dołączają do jadłospisu, kupują i wrzucają do śmietnika. Nie zaskakuje zatem fakt, że prawdziwe oblężenie notują gospodarstwa agroturystyczne. Na czym polega fenomen ich działania? Jak funkcjonuje działalność agroturystyczna?

W obecnie funkcjonującym prawie nie ma informacji o rolnikach, którzy wynajmują pokoje oraz proponują wyżywienie turystom. W związku z tym nie ma żadnych ograniczeń w prowadzeniu firmy agroturystycznej. Jedyny warunek dotyczy dostępu do usług.

Otóż zabrania się ciągłego przyjmowania turystów i oferowania bardzo szerokiego zakresu świadczeń. Jeśli rolnik prowadzi pełnoprawną działalność agroturystyczną może liczyć na ulgi podatkowe oraz figurować w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Podsumowując, nie ma norm prawnych dla agroturystyki, ale orzeczenia sądów pokazują, że należy zachować rozsądek i nie rozpowszechniać usług na większą skalę.

red. Justyna Błahut
gazetaprawo.net

You might also like

Charakterystyka internetowej księgi wieczystej?

W Polsce funkcjonuje katalog ksiąg wieczystych, które przedstawiają stan prawny wszystkich nieruchomości na terenie kraju (około 19 mln), dane właściciela oraz pozostałe ważne wiadomości. To wygodne rozwiązanie dla osób, które

Wszystko o organizacjach związkowych

Fundamentalnym przywilejem podwładnych, szczególnie pracujących w rozbudowanych korporacjach, jest formowanie organizacji związkowych. Powód zakładania jednostek jest jeden: połączenie podwładnych wypełniających ten sam zawód oraz wspólne dążenie do poprawy standardów pracy.

Na czym polega zwolnienie monitorowane?

Każdy pracodawca chce odnosić sukcesy biznesowe oraz przyjmować wykwalifikowanych i rzetelnych pracowników. Niestety problemy gospodarcze na świecie sprawiają, że trudno o stabilizację. Czasami rozwiązaniem jest wręczenie zwolnień monitorowanych. Na czym

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply